15.4 C
Deurne
dinsdag 14 oktober 2025
ANIM-DMG-2
Home- DeurneMuseum De Wieger viert honderdste geboortedag Friso Wiegersma met taartjes voor bezoekers

Museum De Wieger viert honderdste geboortedag Friso Wiegersma met taartjes voor bezoekers

Vanwege de honderdste geboortedag van Friso Wiegersma krijgen alle bezoekers van Museum De Wieger in Deurne deze dinsdag een gratis taartje aangeboden. Ter ere van het jubileum is de expositie ‘Het Dorp en veel meer – 100 jaar Friso Wiegersma’ te zien.

Hoewel hij het meest bekend werd als liedschrijver, voelde Friso zich in de eerste plaats schilder. In de tentoonstelling is veel zijn veel van zijn schilderijen en grafisch werk te bezichtigen. Daarnaast zijn er persoonlijke documenten als foto’s, brieven, knipsels en zijn oude typmachine te zien. Hierop schreef Wiegersma de tekst voor het lied Het Dorp.

‘De schilder van zijn leven’
Ter gelegenheid van de viering van de honderdste geboortedag van Friso komt aanstaande donderdagavond Hans van der Woude, weduwnaar van Friso Wiegersma, naar het museum. Hij wordt in Café De Wieger geïnterviewd over zijn eigen loopbaan als artiest en over Friso, die hij ‘de schilder van zijn leven’ noemt.

Hans van der Woude was 32 jaar samen met Friso en heeft veel kunstwerken van hem in bruikleen gegeven voor de huidige expositie in het Deurnese museum. In 1973 kruisten de levens van Hans en Friso elkaar voor het eerst op de set van Op de Hollandse toer, een film van Wim Sonneveld. Hans was toen nog beginnend acteur.

Veilig thuis
Een jaar later, in 1974, ontmoette Van der Woude een rouwende Friso, die net zijn grote liefde Wim had verloren. Wat begon als een steun in moeilijke tijden, groeide uit tot een diepe, liefdevolle relatie van meer dan drie decennia. In Hans vond Friso nieuwe rust, inspiratie én een veilig thuis. In de luwte van het publieke leven trok hij zich terug in zijn atelier. Friso schilderde om tot rust te komen, weg van het podiumleven met Wim.

Hans van der Woude werd geboren in Groningen en is opgeleid aan de Amsterdamse Kleinkunstacademie. Hij maakte carrière als acteur en zanger en speelde hoofdrollen in musicals van Annie M.G. Schmidt. Daarnaast was hij jarenlang lid van cabaretgroep Purper. Na zijn actieve podiumleven legde hij zich toe op het behoud van het erfgoed van zijn partner Friso en diens eerdere partner Wim Sonneveld. Als gepensioneerd acteur blikt hij komende donderdag in Deurne terug op zijn leven vol liefde, kunst en toewijding.

Het interview met Van der Woude start om 20.00 uur. De bijeenkomst is inmiddels volledig uitverkocht.

Foto: Gerry Hurkmans

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen