11.3 C
Deurne
zondag 7 december 2025
ANIM-DMG-2
Home- ZeilbergIntentieverklaring getekend; na tien jaar lijkt nieuwe beweegvoorziening voor Zeilberg er nu...

Intentieverklaring getekend; na tien jaar lijkt nieuwe beweegvoorziening voor Zeilberg er nu dan echt te komen

Al bijna tien jaar wordt er gesproken over een nieuwe beweeg- en ontmoetingsvoorziening voor de Zeilberg, maar nu lijkt het er op dat die er eindelijk ook echt gaan komen. Afgelopen dinsdag ondertekenden de gemeente, het bestuur van Sociaal Cultureel Centrum Den Draai en Dorpsraad Zeilberg een intentieverklaring. Hierin hebben de drie partijen afgesproken dat ze zich gaan inspannen om de plannen voor de nieuwe voorziening verder uit te werken.

In 2024 deed de gemeente een haalbaarheidsonderzoek naar een gecombineerde beweeg- en ontmoetingsvoorziening bij Den Draai. Daaruit bleek dat nieuwbouw zowel financieel als functioneel gezien de meest toekomstbestendige optie is.

Plan opstellen
Het college van burgemeester en wethouders gaat nu aan de gemeenteraad voorstellen om krediet beschikbaar te stellen voor het maken van een stedenbouwkundig ontwerp en een kostenraming. De drie partijen gaan de omwonenden en aangrenzende ondernemers betrekken bij de uitwerking.

Het bestuur van Den Draai wil na oplevering de verantwoordelijkheid voor het beheer, onderhoud en de exploitatie weer op zich nemen. Zij gaan samen met wijkbewoners en gebruikers een plan opstellen voor sociaal-culturele initiatieven en sportactiviteiten.

Gymlessen
Volledige nieuwbouw geeft volgens de gemeente de mogelijkheid om ook een volwaardige beweegvoorziening te realiseren. “Dat betekent dat leerlingen van de basisschool op termijn weer in dichtbij hun school gymlessen kunnen volgen. Daardoor hoeven zij na de oplevering geen gebruik meer te maken van het busvervoer naar Sporthal De Kubus”, aldus de gemeente.

Eind vorig jaar kwam er nog kritiek op het heen en weer rijden van de kinderen, nadat er voor een tweede keer achtergebleven drugs in de schoolbus waren gevonden. Riny van Leeuwen-Berkvens van Onafhankelijke Groep Deurne (OGD) benadrukte daarbij dat het busvervoer eigenlijk een tijdelijke oplossing was, maar dat de leerlingen ondertussen al sinds 2015 per bus naar de gymlessen worden vervoerd: “Inmiddels heeft het vervoer de gemeente al ruim een ton gekost.” Dat geld had wat betreft Van Leeuwen-Berkvens beter in de nieuwe voorziening kunnen worden gestoken, die er nu dan toch echt lijkt te komen.

Lees ook:

Weer drugs gevonden in schoolbus tijdens ritje naar gymzaal: ‘Gelukkig meteen aan leerkracht gegeven’

OGD stelt raadsvragen over achtergelaten drugs in bus vol Zeilbergse basisschoolleerlingen

Nieuwsdossier – Beweegvoorziening

Foto: gemeente Deurne

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen