Na de 2-1 nederlaag woensdagavond bij LRC Leerdam is er deze zaterdagmiddag toch nog hoop voor de blauwwitten op promotie naar de vierde divisie. En daar zag het in de heenwedstrijd lange tijd niet naar uit, nadat LRC in de twaalfde en dertiende minuut een 2-0 voorsprong had genomen en Deurne kansloos leek.
Een lange reis met vertraging, de afwezigheid door werk gerelateerde redenen van Luuk Seijkens en diverse blessures leidden tot aanpassingen in de opstelling. Dat betekende een niet optimaal begin aan deze wedstrijd.
Vrije trap
SV Deurne, met een basisdebuut van Faas Hunnekens, startte niet goed en had geen enkele grip op de druk die LRC zette. Dat de scheidsrechter al in de derde minuut een waarschuwing gaf aan Faas maakte het niet beter. De 1-0 viel na een onterecht gegeven vrije trap tegen diezelfde Faas. Hierbij werd de bal niet goed weggewerkt en viel die voor de voeten van Stan Griffoen, die de bal beheerst in de verre hoek schoof.
Balverlies direct na de aftrap leidde tot een goed uitgespeelde aanval over de linkerflank van LRC, waarbij Thomas Koense met een tip-in de voorzet tot doelpunt verwerkte 2-0. In de 27ste minuut moest Faas met een hoofdblessure naar de kant, het was niet bepaald het droomdebuut waar hij mogelijk op gerekend had. Zijn vervanger was Bram van Berlo.
Drie man achterin
LRC bleef de betere ploeg en liet na de score in de eerste helft verder uit te bouwen. Het duurde tot de 34ste minuut alvorens Joost Gerrits na een vrije trap de bal in de handen van de doelman van LRC wist te schieten. Iets later zette Stefan van der Werf op rechts goed door en zag zijn voorzet door Jasper Aarts bij de eerste paal gepareerd worden door de goalie en de paal.
In de rust zette trainer Frank Teeuwen het team om. Job Kuijpers kwam erin voor Jasper Aarts en Deurne ging achterin met drie man spelen. In de eerste vijf minuten na rust was dat nog even wennen en had LRC opnieuw de mogelijkheden om de score uit te breiden, maar dat lukte gelukkig voor Deurne niet.
Meer greep
Daarna kregen de blauwwitten wat meer greep en konden ze af en toe onder de druk uit voetballen. In de 70ste minuut verving Thijs Joosten de moegestreden Finn van der Steijn en kwam Willem van der Meer erin voor Thijs Vosselman. In de 72ste minuut was er de eerste corner voor Deurne, die door Stefan van der Werf net naast werd gekopt.
Toen kwam minuut 77; Stijn Boerenkamps onderschepte halverwege de eigen helft een bal en stuurde met een perfecte pass Bram van Berlo de diepte in, die de bal op volle snelheid meenam, op de rand van de zestien met één beweging twee tegenstanders van zich afschudde om vervolgens de bal fraai tegen de touwen te schieten 2-1, in feite tegen de verhoudingen in.
Tandje bij
LRC zette direct een tandje bij en creëerde in de 83ste minuut een enorme kans, maar de bal werd naast het Deurnese doel geschoven. In de 91ste minuut was het nog bijna 2-2 geworden toen Bram dit keer over links opstoomde en een prima voorzet afgaf. Die werd door Van der Werf binnengegleden, ware het niet dat een verdediger de bal nog licht raakte, waardoor deze net naast het doel ging. Het zou teveel van het goede zijn geweest, maar toch!
Uiteindelijk een kleine nederlaag waar het lange tijd niet naar uitzag en daarmee iets om voor te spelen deze zaterdag. Om 16.00 uur staat LRC Leerdam als tegenstander op het veld. SV Deurne zal uit een ander vaatje moeten tappen om een gooi te doen naar promotie en een mooie afsluiting van een prima seizoen.
Foto: SV Deurne







