Twee oud-leden van de Britse band Japan staan volgend jaar voor het eerst in meer dan dertig jaar weer samen op het podium. Het gaat om Steve Jansen en Richard Barbieri en hun optreden vindt niet plaats in een grote wereldstad, maar gewoon in ons eigen Deurne. Een unicum, dat ervoor zorgde dat het optreden op zaterdag 20 maart 2027 in korte tijd volledig was uitverkocht. Vanwege de grote belangstelling, komt er nu een tweede show in Cultuurcentrum Deurne.
“Barbieri speelt een solo-set met zowel oud als nieuw materiaal. Vervolgens zal Steve Jansen samen met de Zweedse zanger Thomas Feiner werk brengen van hun band Exit North”, vertelt manager Wim Strijbosch van het CCD trots. “Het concert wordt afgesloten met een optreden van Jansen & Barbieri, met een selectie van songs die ze samen schreven na het uiteenvallen van de band Japan.”
‘Ja, zo bijzonder is het dus’
De aankondiging van de eerste show in het Deurnese cultuurcentrum kon rekenen op interesse vanuit de hele wereld. In het verkoopsysteem van de tickets zag Strijbosch ineens bestellingen voorbijkomen uit Portugal, Spanje, Duitsland, Engeland en zelfs Amerika: “Ja, zo bijzonder is het dus.”
De laatste keer dat beide heren samen optraden was in 1996 in de Amsterdamse Melkweg. Dat ze nu volgende jaar twee keer in Deurne optreden, is te danken aan het contact dat Strijbosch met de muzikanten heeft onderhouden. In zijn vorige functie bij de Cacaofabriek in Helmond haalde hij ze los van elkaar al eens naar ons land. Na hun optredens bleef hij met hen communiceren en werd hij zelfs door Barbieri een keer uitgenodigd om als vip een optreden Porcupine Tree in Parijs bij te wonen.
Artistieke ontwikkeling
Strijbosch is blij dat het hem gelukt is om de twee wereldartiesten nu samen op één podium bij elkaar te krijgen: “Dichter bij de legendarische band Japan ga je nooit meer komen.” Toch worden de optredens volgens hem niet alleen een ‘trip down memory lane’. “In plaats van een nostalgische reünie staan deze shows vooral ook in het teken van de voortdurende artistieke ontwikkeling van beide musici.”
Het inmiddels uitverkochte optreden vindt plaats op zaterdag 20 maart 2027 en begint om 20.30 uur. De tweede show staat gepland op zondag 21 maart 2027 om 15.30 uur. De ticketverkoop voor die voorstelling begint woensdagochtend om 10.00 uur. Kaarten zijn vanaf dat moment verkrijgbaar via ccdeurne.nl. Beide shows vinden plaats in de grote zaal van Cultuurcentrum Deurne.
Bekijk hieronder de videoclip uit 1981 van één van de grootste hits van Japan.
Foto: CCD/Steve Jansen







