Hoewel wielrenster Lieke Nooijen uit Deurne vrijdag niet als eerste over de finish wist te komen in Limburg, behoudt wel haar oranje leiderstrui in de Eneco Tour. De etappe van Sittard naar Watersley werd gewonnen door Femke Markus. Met die prestatie bezet ze nu na Nooijen de tweede plaats in het algemeen klassement.
Bij de rit door het Limburgse heuvelland ging een groep van 25 rensters er al snel vandoor. Markus zette op 17 kilometer van de finish een demarrage in en bouwde daarmee rap een goede voorsprong op. Alleen Nooijen wist nog bij haar in de buurt te komen tijdens de klim naar de finish.
De Deurnese van team Visma-Lease a Bike liet daarbij haar grote kracht zien met een eindspurt, die zorgde dat ze op slechts vier seconden na Markus over de finish ging in Watersley.
Vrijdag werd de 25-jarige Nooijen ook al eerste tijdens de rit in Tilburg. Daarnaast won ze de proloog die dinsdag plaatsvond. Deze zaterdag wordt de etappe in en om Hoogeveen verreden en zondag vindt de eindetappe van de Eneco Tour plaats in Arnhem. Hierbij rijden de vrouwen een rit van ruim 70 kilometer.
Foto: videostill Eurosport/Pexels







