10.1 C
Deurne
woensdag 26 februari 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- Deurne Landschapsarchitect Geuze prikkelt Deurne om na te denken over toekomst: ‘Jullie...

[VIDEO] Landschapsarchitect Geuze prikkelt Deurne om na te denken over toekomst: ‘Jullie zijn gemeente van pioniers’

Inwoners en politici kwamen maandagavond samen in Cultuurcentrum Deurne voor een presentatie van de internationaal bekende landschapsarchitect Adriaan Geuze. Hij gaf zijn toekomstvisie over onze gemeente in het ‘Verhaal van Deurne 2050’. Belangrijk is volgens hem dat duidelijk wordt welke identiteit Deurne wenst te hebben, nu en in de komende jaren.

Geuze merkt daarbij op dat er sterke gemeenschappen binnen onze gemeente bestaan, waarmee in toekomstplannen rekening moet worden gehouden: “Jullie zijn een gemeente van pioniers.”

Ambities
De architect heeft met zijn ontwerpbureau West 8 onderzocht waar mogelijkheden liggen voor Deurne in het verwezenlijken van verschillende ambities. Daarbij moet je volgens Geuze denken aan bijvoorbeeld het beschermen van de natuur en het tegelijkertijd bieden van een goed toekomstperspectief voor agrariërs. Maar ook andere zaken spelen mee, zoals de economische groei in de regio, de behoefte aan meer woningen en een verbeterde infrastructuur, om ervoor te zorgen dat Deurne goed bereikbaar blijft.

Tekst gaat verder onder de video.

Met toenemende inwoneraantallen neemt ook de vraag naar meer en betere voorzieningen toe. Zorgvoorzieningen, maar ook voorzieningen die ons helpen om onze vrije tijd op een prettige manier te beleven. Daarnaast zijn het stimuleren van de biodiversiteit, een gunstig microklimaat en de duurzame omgang met water en recreatie onderwerpen die worden meegenomen in de toekomstvisie.

Grote reputatie
Adriaan Geuze kent als landschapsarchitect een grote reputatie en is bekend van onder meer zijn stedenbouw en landschapsarchitectuur bij Strijp S in Eindhoven, het Centraal Station in Rotterdam, de wijk Borneo-Sporenburg in Amsterdam en het Máximapark in Utrecht. Maar ook in het buitenland komen veel ontwerpen van zijn hand, zoals Governors Island in New York, Toronto Central Waterfront en de Jubilee Gardens in Londen.

Na afloop van de presentatie door Geuze konden inwoners van Deurne in gesprek gaan met raadsleden die van verschillende partijen aanwezig waren. “Ga nou dat stadsdebat maken. Haal daar heel veel dingen op en probeer die ook te gebruiken als de bouwstenen voor de ruimtelijke ordening agenda die over tien tot vijftien jaar gaat”, roept Adriaan Geuze op.

Puzzelstukjes
De bevindingen uit de gesprekken vormen naast andere factoren puzzelstukjes die volgens de landschapsarchitect mee moeten worden genomen in de toekomstplannen. Geuze denkt dat dit een puzzel is die niet gelegd kan worden binnen de geijkte kaders: “Het vergt daarom een integrale aanpak, innovatieve combinaties en het maken van expliciete keuzes voor een kwalitatieve en gebalanceerde toekomst voor Deurne.”

Foto: DMG

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen