7 C
Deurne
dinsdag 18 maart 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneBoomfeestdag bij de Ossenbeemd maakt comeback: ‘Hopelijk stroomt het hier vol met...

Boomfeestdag bij de Ossenbeemd maakt comeback: ‘Hopelijk stroomt het hier vol met kinderen’

Natuur- en milieucentrum De Ossenbeemd en stichting Boombelijd uit Deurne houden komende zondag een Boomfeestdag. De activiteit vindt plaats op het eigen terrein van De Ossenbeemd. Zoals de naam al prijsgeeft, draait het deze dag om bomen. Kinderen van Deurnese basisscholen mogen ze planten en een grote boom versieren. Het is de tweede editie van dit evenement.

Jeanne Melief van natuur- en milieucentrum De Ossenbeemd kijkt uit naar de Boomfeestdag: “Dit event is in samenwerking met stichting Boombelijd opgezet die ons twee bomen schenkt. Deze zachte berk en een wintereik worden geplant door de kinderen,. Er zijn al kuilen gegraven voor deze bomen, maar de kinderen mogen het werk afmaken.”

De jeugd mag de bomen vast in de aarde zetten door zand in de kuilen te gooien. “Tegelijkertijd is er bij de beuk die vooraan bij De Ossenbeemd staat een groep kinderen bezig om deze boom te versieren. Beide groepjes wisselen gaandeweg om, zodat elk kind een boom kan planten en versieren”, vertelt ze.

Direct vertrouwd
Stichting Boombelijd bestaat al jaren. Jeanne Melief stond aan de basis van deze organisatie die ooit klein begon, maar ondertussen flink gegroeid is: “Inmiddels ben ik niet meer bij deze organisatie betrokken, maar de samenwerking voelde direct vertrouwd. Ik ben er erg blij mee.”

De Boomfeestdag bij De Ossenbeemd is erg belangrijk voor Deurnese gemeenschap, stelt Melief: “Bomen zijn super waardevol, omdat ze voor zuurstof zorgen. Tegelijkertijd vangen ze fijnstof op. Naast die bijzondere eigenschappen zijn bomen ook gewoon heel mooi. Het voelt goed om natuur om je heen te hebben. Groen heeft een goede invloed op mensen.”

Comeback
Je zou kunnen zeggen dat De Boomfeestdag een comeback maakt. De laatste editie dateert alweer uit 2019. “De eerste editie was erg succesvol en smaakte naar meer. Helaas kwam toen corona om de hoek kijken. Toen de pandemie voorbij was, dachten we na over een vervolg. Daar ging ook weer wat tijd overheen, dus dit jaar vindt de tweede editie plaats.”

Leerlingen van alle Deurnese basisscholen zijn uitgenodigd om naar De Ossenbeemd te komen. “Hopelijk stroomt het hier vol met kinderen. Naast het versieren van de beuk en het planten van bomen staat er meer op de agenda. Zo kunnen kinderen een wens opschrijven en deze in de beuk hangen. Verder is er dit keer veel aandacht voor de boomwortels. Ook die mogen versierd worden. Daarvoor is touw en doek beschikbaar. Er valt een hoop te doen, dus niemand hoeft zich te vervelen”, besluit Melief.

De Boomfeestdag bij De Ossenbeemd vindt zondag plaats van 13.30 tot 15.30 uur op het terrein aan het Haageind 31 in Deurne en is gratis toegankelijk.

Foto: De Ossenbeemd

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen