De zeer grote brand die zondagochtend rond 08.15 uur is ontstaan in een bedrijfspand aan de Rector Nuijtsstraat in Helenaveen zorgt voor grote rookontwikkeling. Omwonenden wordt geadviseerd om uit de rook te blijven, ramen en deuren te sluiten en de ventilatie in huis uit te zetten. Om 10.12 uur is ook een NL-Alert verzonden naar mensen in de omgeving van de brand.
De brandweer is met een groot aantal eenheden en veel materieel aanwezig om de brand te blussen. Ook Limburgse brandweerteams zijn uitgerukt om te assisteren. In verband met de rookontwikkeling en om de brandweer ruimte te geven, is de Soemeersingel afgesloten ter hoogte van de Rector Nuijtsstraat. De rookwolken zijn in de verre omgeving te zien.
Hoe het vuur heeft kunnen ontstaan, is nog onbekend. Omstanders zeggen harde knallen te hebben gehoord. Onder de brandweermedewerkers is ook de Regio Officier Gevaarlijke Stoffen aanwezig. Er zijn metingen verricht door de brandweer, daarbij zouden geen gevaarlijke stoffen zijn geconstateerd.
Het pand is door de brand zwaar beschadigd. Zover nu bekend zijn er geen gewonden gevallen.
Foto’s: Harrie Grijseels/Dorpsraad Helenaveen