33.1 C
Deurne
zaterdag 21 juni 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneRIVM waarschuwt voor slechte luchtkwaliteit in regio Deurne door smog; gevoelstemperatuur zondag...

RIVM waarschuwt voor slechte luchtkwaliteit in regio Deurne door smog; gevoelstemperatuur zondag 37 graden

De tropische temperaturen die dit weekend worden verwacht voor de regio Deurne, zorgen vanaf zaterdag ook voor een slechte luchtkwaliteit. Het RIVM waarschuwt dat mensen die gevoelig zijn voor smog hier last van kunnen hebben. Hen wordt aangeraden om binnen te blijven en zware lichamelijke inspanning te beperken. “Dit advies geldt vooral in de namiddag en vroege avond, omdat de lucht dan het meest verontreinigd is”, aldus het RIVM.

In Deurne lopen de temperaturen dit weekend op tot 31 graden op zaterdag en 33 graden op zondag. De gevoelstemperatuur kan op beide dagen nog zelfs hoger uitkomen. Dit is afhankelijk van verschillende factoren, zoals de windkracht, luchtvochtigheid en zonnestraling.

Koelere en schonere lucht
Op zaterdag stijgt de hoeveelheid ozon in de lucht en leidt dit volgens het RIVM lokaal in het midden en zuiden van Nederland tot smog. In het noorden zijn de concentraties ozon minder hoog. Op zondag stijgt de ozon opnieuw, maar er wordt geen smog verwacht. “Vanaf zondagmiddag komt er koelere en schonere lucht vanuit het westen wat een gunstig effect heeft op de hoeveelheid ozon”, meldt het RIVM.

Smog door ozon kan leiden tot een toename van luchtwegklachten, zoals hoesten en kortademigheid, verergering van astmaklachten en afname van de longfunctie. Ook kan het irritatie aan ogen, neus en keel veroorzaken.

Gevoelstemperatuur
Naast de slechte luchtkwaliteit kunnen mensen dit weekend ook last hebben van de hoge gevoelstemperatuur, die op zondag kan oplopen tot 37 graden. Het Rode Kruis adviseert daarom om voldoende water drinken, zonnebrandcrème gebruiken, luchtige kleding dragen en een hoofddeksel te dragen. Ook wordt gewaarschuwd voor de combinatie van hitte met alcohol en drugs. De zonkracht stijgt dit weekend tot niveau 7. Dit houdt in dat een onbeschermde huid al binnen 10 tot 20 minuten kan verbranden.

In verband met de verwachte hitte zijn in de regio al diverse evenementen afgelast. Zo gaan de Carat Concerten in Helmond zondag niet door en zijn ook de voorstellingen van het symfonieorkest Philzuid in Eindhoven, Maastricht en Roermond afgelast. In Veldhoven zijn het Healthy Fest en Muziek-aan-de-Gender-XL geschrapt. Zelfs de terugtocht van de Handelse Processie tussen Handel en Valkenswaard is voor zondag afgelast.

Foto: Pixabay

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen