Het RIVM heeft voor dinsdag en woensdag code oranje afgekondigd voor het zuidoosten van Nederland vanwege extreme hitte. De temperaturen in de regio Deurne kunnen dinsdag oplopen tot 38 graden en op woensdag kan het kwik opnieuw stijgen tot rond die temperatuur.
Naaste de hitte wordt ook gewaarschuwd voor de slechte luchtkwaliteit in Noord-Brabant op dinsdag en woensdag. Mensen die gevoelig zijn voor smog, kunnen hier last van hebben. Het RIVM adviseert hen binnen te blijven en zware lichamelijke inspanning te beperken. “Dit advies geldt vooral in de namiddag en vroege avond, omdat de lucht dan het meest verontreinigd is”, aldus het RIVM.
Tropisch
Maandagmiddag wordt het in de regio Deurne al tropisch warm, met maximumtemperaturen van tot 32 graden. Dinsdag komt daar nog een schepje boven met plaatselijk 38 graden. In de nacht naar woensdag blijft het in het zuidoosten erg warm met temperaturen tussen de 20 en 25 graden.
Woensdag wordt het in Deurne opnieuw tropisch warm met maximumtemperaturen van boven de 35 graden en plaatselijk 38 graden. Woensdagavond koelt het van het westen uit af.
Benauwd
Het RIVM waarschuwt dat iedereen door de hitte klachten kan krijgen zoals uitdroging en oververhitting. Vooral ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid lopen risico. “Doe geen zware lichamelijke activiteiten tussen 12.00 en 18.00 uur. Er is weinig wind, veel zon en het kan benauwd aanvoelen”, zegt het RIVM.
Foto: DMG