Het E-kartteam van het Hub van Doornecollege is in Zwolle Nederlands kampioen geworden bij de Superkarts. Het is de derde keer dat de leerlingen van de Deurnese school de titel binnenhalen.
Het seizoen begon nog wat stroef, met een derde en achtste plaats in de openingswedstrijd, maar coureur Robin van Hoek vond al snel zijn ritme. In de daaropvolgende races wist hij telkens als eerste over de finish te komen.
Afgelopen week was het extra spannend voor de leerlingen, met twee beslissende races in Amsterdam en Zwolle. Beide keren pakte Van Hoek overtuigend de winst. Met deze prestaties zet het nieuwe team de erfenis van het vorige Deurnese dreamteam voort.
Het E-Racingteam van het Hub van Doornecollege bestaat uit leerlingen die de richting mobiliteit en transport (MT) studeren. Daar ontwerpen en produceren de derde- en vierdejaars studenten zelf een elektrische kart. Ze fabriceren niet alleen het technische deel, maar ook de buitenkant door middel van spuiten of wrappen. In een team met een eerste en tweede coureur, chef werkplaats en monteurs doen ze mee aan verschillende wedstrijden.
Foto’s: Paul Sluiters