Woningbouwvereniging Bergopwaarts gaat 74 huurhuizen in de Deurnese wijk Koolhof renoveren. De werkzaamheden beginnen in september en de laatste woningen worden in juni 2026 aangepakt. Per huis wordt ongeveer vier weken ingeruimd voor het werk. Voor het project is maandag een omgevingsvergunning aangevraagd.
“We gaan de gevels en de daken van woningen aan de Beerse, Dieze, Dommel, Donge en Weerijs in Deurne extra isoleren. Hierdoor worden ze energiezuiniger en bieden ze meer comfort”, meldt Bergopwaarts. Bewoners krijgen uiterlijk twee weken voor het begin van de werkzaamheden een brief met de startdatum en de planning.
Naast de isolering worden ook alle raam- en deurkozijnen van de woningen vervangen en krijgen deze HR++ glas. Verder worden waar nodig spouwmuren extra geïsoleerd en wordt gevelbetimmering vervangen en geïsoleerd.
De renovatie vindt plaats bij de volgende woningen.
- Beerse: huisnummers 1, 1a, 11 en 11a en 2 tot en met 24
- Dieze: huisnummers 2, 2a, 6, 10 en 11 tot en met 21
- Dommel: huisnummers 36 tot en met 48
- Donge: huisnummers 21, 21a, 23, 24, 24a, 25, 27, 32, 32a, 33, 33a, 34, 36, en 38
- Weerijs: huisnummers 45 tot en met 53a
Later in 2026 worden ook werkzaamheden uitgevoerd aan andere huurwoningen van Bergopwaarts.
Foto: archief DMG