22 C
Deurne
zaterdag 12 april 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneCybercriminaliteit centraal bij nieuwe editie Ondernemerscafé Deurne

Cybercriminaliteit centraal bij nieuwe editie Ondernemerscafé Deurne

Bij Ondernemerscafé Deurne zijn komende dinsdag Louis Steijvers van de Rabobank en Onno Sidler van de politie te gast om te praten over cybercriminaliteit. Hoewel het een groeiende bedreiging is voor bedrijven, ziet nog niet altijd iedere ondernemer de noodzaak om zich te wapenen tegen deze nieuwe vorm van criminaliteit.

Toch is het volgens de twee gasten van het ondernemerscafé belangrijk dat eigenaren de dreiging serieus nemen omdat het de hele bedrijfsvoering kan lamleggen. Steijvers en Sidler zijn experts op dit gebied en vertellen wat je als ondernemer moet doen als je gehackt bent. Ook geven ze tips over hoe je dit kunt voorkomen.

‘Malware’, ‘ransomware’ en ‘phishing’ zijn de meest voorkomende vormen van cybercriminaliteit. Criminelen gebruiken daarvoor onder meer computervirussen of schadelijke software. Bijvoorbeeld via een programma dat een computer gijzelt en van de gebruiker geld vraagt om de computer weer te ‘bevrijden’ of via valse e-mails die internetgebruikers naar een nagebootste website lokken.

Uit onderzoek blijkt dat 60 procent van de bedrijven in ons land te maken krijgt met cybercrime, 20 procent daarvan wordt daadwerkelijk slachtoffer.

Presentatoren Jan van den Heuvel en Niels Crooijmans gaan dinsdag 15 april om 21.00 uur tijdens het Ondernemerscafé Deurne in gesprek met Steijvers en Sidler. De bijeenkomst vindt plaats bij Café De Brouwer aan de Markt 7 in Deurne en de entree is gratis.

Foto: Pexels

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen