Het waterpoloteam van DZT’62 uit Deurne speelde afgelopen zaterdagavond in Katwijk een belangrijke wedstrijd voor handhaving in de eerste divisie. Het was een spannende en gelijk opgaand duel, maar uiteindelijk trok Katwijk in een ware thriller aan het langste eind: 15-14.
DZT’62 begon niet goed aan de wedstrijd en kwam snel op een 3-0 achterstand, misschien zat de lange reis nog in de benen. Gelukkig was Joppe Wisse wel scherp en kon de schade beperken, zodat de eerste periode eindige in een 4-2 achterstand.
Andere tactiek
In de tweede periode wisten de mannen van DZT zich weer helemaal terug te knokken in de wedstrijd. De tactiek in de verdediging werd veranderd en pakte goed uit en werd volgens plan uitgevoerd. Deze aanpak en door drie goals van DZT eindigde de periode in 6-5 in het voordeel van Katwijk.
In de rust werd duidelijk gemaakt door coach Maarten van Lierop dat de mannen van DZT op de goede weg waren en ze vast moesten houden aan het huidige strijdplan om de wedstrijd te winnen. Dit werd in het begin van de derde periode ook goed gedaan waardoor DZT voor het eerst voor komt te staan in de wedstrijd, door goals van Arnoud Arts en Harm van der Heijden stand 6-7.
Op scherp
Helaas verwaterde het strijdplan tijdens de derde periode waardoor Katwijk weer terug kon komen in de wedstrijd. Een 6-7 voordeel werd snel omgezet door Katwijk in een 9-7 achterstand voor DZT. Wederom had Joppe Wisse zijn vizier weer op scherp staan waardoor het een spannende wedstrijd bleef en de periode leek te eindigen met een gelijke stand van 9-9. Katwijk wist toch nog in de laatste seconde van de derde periode te scoren, waardoor deze toch weer eindigde in hun voordeel 10-9.
Voor de start van de vierde periode werd het strijdplan nog maar eens duidelijk gemaakt, aangezien er weinig van terug te zien was einde derde periode. De laatste periode van de wedstrijd schoot alle kanten op en er werd vanuit beide kanten veel gescoord.
Eén doelpunt verschil
DZT wist onder andere door doelpunten van Martijn Hoeben in de laatste periode vijf maal te scoren, alleen dat mocht niet baten. Katwijk wist ook maar liefst vijf keer te scoren, waardoor de wedstrijd eindigde in 15-14 in het voordeel van Katwijk. Voor de tweede keer in deze competitie wordt met één doelpunt verschil verloren en geen drie punten mee naar Deurne genomen.
Helaas werd er niet genoeg gehouden aan de afgesproken tactiek, waardoor de wedstrijd niet over de streep getrokken kon worden. Met een dubbel gevoel reisde de mannen van DZT weer terug naar Deurne. De volgende wedstrijd tegen BZ&PC uit Bodegraven staat voor komende zondag om 18.15 uur op de planning in Deurne en dan wordt opnieuw gestreden om de punten in Deurne te houden.
Foto: DZT’62







