De leden van CS De Peelstrekels hebben komende dagen een druk programma voor de boeg. Dat begint vrijdagochtend al wanneer Prins Martijn II, Prinses Karina en prinsessendochter Juul samen met hun gevolg de basisscholen in Deurne een bezoek brengen. ’s Avonds zijn ze aanwezig bij Kommer en Kwijl, waar Deurnese artiesten in verschillende cafés korte optredens verzorgen.
Zaterdag wordt het carnavalsfeest door De Peelstrekels officieel afgetrapt bij Gastrobar Jut & Jul, waarna burgemeester Greet Buter alle Deurnese carnavalsprinsen en jeugdprinsen de sleutel van Deurne overhandigt op de Markt. In de avond bezoeken De Peelstrekels eerst de receptie van De Heikneuters, waarna ze de avond afsluiten met het feest ‘De Klote’ bij Jut & Jul.
Optocht
Zondagochtend om 09.30 uur wordt de carnavalsmis gehouden in de Sint Jozefkerk, samen met De Heikneuters, De Pottenbakkers en De Hellevègers. Vervolgens trekt vanaf 13.30 uur de optocht door de straten van Deurne. Er wordt gestart vanaf het Stationsplein, waarna de stoet via de Spoorlaan en Stationsstraat naar het centrum trekt. Daar gaat de optocht vanaf de Markt verder door de Kerkstraat naar de Molenlaan. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in Cultuurcentrum Deurne. In de avond worden verschillende horeca-etablissementen bezocht.
Maandag brengen De Peelstrekels een bezoek aan ORO Het Rijtven en staat de dag verder in het teken van de Rozenmondèg, waarbij een prins(es) voor één dag met gevolg door het centrum trekt. In de avond brengen De Peelstrekels een bezoek aan ‘Deurne zingt mee’ in het cultuurcentrum, waar dit jaar voor het eerst de Deurnese cantusband Cantuccini in de spotlights staat.
Gehaktbal
Carnavalsdinsdag begint om 10.30 uur met het Ukkepukkenbal in het cultuurcentrum. Om 13.00 uur gevolgd door het Gehaktbal, met optredens van onder andere Glenn van Dooren, De Raad van Elf en Ricardo Moreno. Ook De Hôsbengels sluiten daar aan met hun kersverse Ere-Hôsbengel. Om 18.45 uur verzamelen De Peelstrekels zich op de Markt voor de popverbranding. Prins Martijn II wordt daarna van zijn eretekens ontdaan en om precies 19.00 uur wordt De Peelstrekelpop in brand gestoken, waarmee carnaval 2025 officieel wordt afgesloten.
Foto: Josanne van der Heijden