Busfabrikant Ebusco uit Deurne meldt woensdag dat het bedrijf in het derde kwartaal van dit jaar 39 bussen heeft geleverd. Dat is evenveel als vorig jaar in dezelfde periode. Daarmee concludeert de bussenbouwer dat er vooruitgang is geboekt ‘in het herstel naar een stabiel bedrijf’. Ebusco heeft daarentegen nog steeds niets bekendgemaakt over de financiële resultaten van 2024. Vanwege het uitblijven van de jaarcijfers zit het Deurnese bedrijf inmiddels op de strafbank van de Amsterdamse beurs.
Toch zijn COO Michel van Maanen en oprichter Peter Bijvelds positief over de ontwikkelingen: “We zijn zeer verheugd dat de verbetering van onze leveringsprestaties de afgelopen maanden is doorgezet. Bussen zijn gestaag aan onze klanten geleverd, wat essentieel is voor het herwinnen van het vertrouwen van onze klanten en het veiligstellen van toekomstig succes.”
Belangrijke factor
In het vierde kwartaal van dit jaar verwacht Ebusco minstens evenveel bussen te leveren als in het derde kwartaal van 2025. Het halen van de leveringstermijnen is een belangrijke factor voor het bedrijf wat betreft de kasinstroom en het verminderen van het risico op boetes voor te late levering.
“We richten ons volledig op het voortzetten van deze trend en het opnieuw een betrouwbare partner worden voor leveranciers en klanten”, zeggen Van Maanen en Bijvelds. Het tweetal heeft tijdelijk de leiding bij Ebusco, in afwachting van een nieuwe topman en financieel directeur.
Overgangsperiode
Terwijl de zoektocht naar onder meer een permanente CEO gaande is, wordt tijdelijk personeel ingezet om de continuïteit te waarborgen tijdens de overgangsperiode. Ebusco meldt dat het bedrijf tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders Roel Nagelmaeker zal voordragen als permanente CFO, onder voorbehoud van goedkeuring door de aandeelhouders. Nagelmaeker is momenteel interim CFO van Ebusco.
“Met een langetermijnvisie in gedachten hebben we er vertrouwen in dat we deze opwaartse trend kunnen voortzetten en onze positie voor de toekomst kunnen blijven versterken.”
De bussenbouwer is ondertussen ook bezig met het doorvoeren van kostenbesparende maatregelen en het zogenoemde Turnaround Plan. “Om dit positieve momentum vast te houden, blijven we onze interne processen versterken, in combinatie met gerichte verlagingen van onze operationele kosten”, zeggen Van Maanen en Bijvelds. “Tegelijkertijd herbouwen we belangrijke afdelingen en geven we prioriteit aan de werving en invulling van cruciale functies om de operationele kracht op lange termijn te waarborgen.”
Om kosten te besparen, is Ebusco onder meer teruggegaan van 522 fte’s op 31 december 2024 naar 305 fte’s op 30 september 2025, een daling van circa 42 procent. Ook werd de vestiging in Venray gesloten.
Update financiële situatie
Ebusco meldt dat het nog steeds bezig is met het afronden van de audit van het boekjaar 2024. Zodra accountant EY de jaarrekening heeft goedgekeurd, wordt volgens de busfabrikant ‘onmiddellijk de jaarlijkse algemene vergadering bijeenroepen’. Daarna geeft Ebusco een update over de financiële situatie.
“Met een langetermijnvisie in gedachten hebben we er vertrouwen in dat we deze opwaartse trend kunnen voortzetten en onze positie voor de toekomst kunnen blijven versterken”, besluiten Van Maanen en Bijvelds.
Foto: Ebusco