Tijdens filmfestival De Nacht van het Witte Doek krijg je tijdens deze editie ook de kans om een film te bekijken vanuit je auto. Op de parkeerplaats van Green Valley Estate in Deurne wordt hiervoor op vrijdag 29 augustus een drive-in bioscoop gerealiseerd. Bezoekers kunnen hun auto’s parkeren op het terrein en daarna vanuit het voertuig de film zien. Bij aankomst ontvangen ze ook popcorn en een drankje.
Er is plaats voor in totaal 75 auto’s. Welke film er vertoond wordt, blijft nog even een verrassing. Het is volgens de organisatie in elk geval een Amerikaanse actiefilm uit 2024. Om het geluid te horen, kunnen de bioscoopbezoekers hun autoradio afstemmen op een bepaalde FM-frequentie waarop de soundtrack van de film wordt uitgezonden.
Het concept van een drive-in bioscoop is in de jaren 30 in de Verenigde Staten bedacht en beleefde haar hoogtepunt in de jaren 40, 50 en 60. Het idee is maar beperkt overgewaaid over de rest van de wereld. In ons land kwamen er vooral in de coronaperiode drive-in bioscopen, omdat het één van de weinige uitgaansmogelijkheden was die toen wel was toegestaan.
Tickets voor de voorstelling in de Deurnese drive-in bioscoop zijn verkrijgbaar via deze link en kosten 7,50 euro per auto. Bezoekers moeten zich 29 augustus om 20.30 uur met hun voertuig melden op de parkeerplaats van Green Valley Estate aan de Bruggenseweg 11a in Deurne. De film duurt 122 minuten en er is halverwege de voorstelling een pauze van 15 minuten.
Foto: Eric Volmerink