Vanwege de aanhoudende warmte heeft gemeente Deurne het lokaal hitteplan geactiveerd. Dit betekent dat betonnen delen van bepaalde stukken wegdek regelmatig worden besproeid met water.
“Met behulp van twee watertonnen en een trekker worden de betonnen fietspaden, betonnen wegen en alle rotondes besproeid. Hiermee hopen we te voorkomen dat betonplaten door de warmte uitzetten en omhoogkomen, wat tot gevaarlijke situaties kan leiden”, aldus de gemeente.
Door de hitte zijn er in eerdere jaren meerdere keren betonplaten van het wegdek ontzet geraakt. Dit gebeurde onder meer op de fietspaden langs de Bakelseweg en Milhezerweg, maar ook een aantal keer op de N270 tussen Deurne en Helmond.
In verband met de warmte blijven de aangepaste tijden van de afvalinzameling en de opening van de milieustraat ook volgende week maandag tot en met woensdag van kracht. Het ophalen van afval start deze dagen vanaf 06.00 uur. Daarom moeten inwoners bij wie in deze periode huisvuil wordt opgehaald, dit voor 06.30 uur aan de straat zetten.
De milieustraat is komende zaterdag geopend op de normale tijden, maar aanstaande woensdag alleen in de ochtend van 08.00 tot 12.00 uur.
Foto: Pixabay/gemeente Deurne