16.3 C
Deurne
woensdag 8 oktober 2025
ANIM-DMG-2
Home- HelenaveenPolitie houdt drie personen aan in Helenaveen op verdenking van diefstal: ‘Inbrekerswerktuig...

Politie houdt drie personen aan in Helenaveen op verdenking van diefstal: ‘Inbrekerswerktuig aangetroffen’

De politie heeft zaterdag drie personen in het buitengebied van Helenaveen aangehouden. Het vermoeden bestaat dat het drietal betrokken is bij meerdere diefstallen in de omgeving of pogingen daartoe.

“We kregen in de middag eerst een melding van omwonenden waarbij een verdacht voertuig op de Einderweg was gezien”, meldt de politie. Na controle bleek dat de wagen was voorzien van valse kentekenplaten. “In de auto werden naast een bestuurder mogelijke gestolen zaken aangetroffen en inbrekerswerktuig. De bestuurder is hierop aangehouden.”

Fietsen
Rond 21.00 uur kwam er zaterdagavond een nieuwe melding binnen bij de politie van buurtbewoners. Die zagen twee personen op fietsen, die zich verdacht ophielden. “De mannen zijn gecontroleerd en bij één is er inbrekerswerktuig aangetroffen. Deze persoon is aangehouden”, aldus de politie.

Er wordt onderzocht of de aangehouden personen ook verantwoordelijk zijn voor onder andere recente diefstallen in het buitengebied van Zeilberg en Kronenberg. “Mogelijk dat de betrokken personen aan meerdere feiten te koppelen zijn”, zegt de politie.

Oplettendheid
De aanhoudingen werden alle drie gedaan na meldingen van omwonenden. “Uiteraard zijn wij enorm geholpen met de oplettendheid van bewoners van verdachte of vreemde situaties in hun buurt. De meldingen van omwonenden op de zaterdag zijn hier een mooi voorbeeld van.”

Mensen met tips kunnen deze aan de politie telefonisch doorgeven via 0900-8844. Dit kan ook anoniem op 0800-7000. Online informatie doorgeven kan via politie.nl. In spoedgevallen kan worden gebeld met 112, zoals bijvoorbeeld wanneer een inbraak nog gaande is.

Foto: politie

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen