Een stevige hagelbui kon de toeschouwers bij de optocht in Vlierden er maandagmiddag niet van weerhouden de voorbijtrekkende stoet te aanschouwen. Ook de deelnemers lieten zich niet tegenhouden door de zo nu en dan barre weersomstandigheden. Prins ‘nooit genoeg’ Jos had het ondanks zijn kenmerkende korte broek warm genoeg dankzij een flesje bier, maar ook onder andere een tomatensoepje waar hij op werd getrakteerd.
Ook veel van de andere deelnemers aan de optocht gaven op hun eigen manier een knipoog naar de vijftigste Prins van het Dorstvlegelrijk. Vanwege zijn werk als monteur en installateur bij Expert kon natuurlijk de witgoedkoerier niet uitblijven en brachten de echte vrienden van bolle Jos, inclusief zwart balkje, een bezoek aan de Vlierdense hoogheid.
Mario Berkers maakte van een nood een deugd door zijn oppastaak te combineren met deelname aan de optocht. Dat hierbij ook een belangrijke rol was weggelegd voor zijn kleinkind bleek wel uit de tekst op de kinderwagen: ‘Mijn oma is Dorstvlegel van het jaar’. Ook de leden van Toneelvereniging ’t Vat lieten het mes aan twee kanten snijden door in de stoet mee te lopen en meteen hun nieuwe toneelstuk ‘Dorp vol actie’ te promoten dat ze volgende maand vijf keer gaan uitvoeren.
Aansluitend aan de optocht verzamelden de deelnemers en het publiek zich bij het maandagmiddagbal waar de prijsuitreiking plaatsvond. Hieronder vind je de volledige uitslag van de optocht van Vlierden.
Kleine wagens
- Maffia 64 punten
- Familie 62 punten
- Vrienden van John S 61 punten
Grote groepen
- Paaspop 61 punten
- Vrienden van Jos S 57 punten
- Fanfare 53 punten
Kleine groepen
- ’t Vat 66 punten
Paren & individuen
- Marianne & Willie 58 punten
- Lennert & Willem 57 punten
- Wils & Niels 56 punten
Individuen
- Mario Berkers 58 punten
Foto’s: Gijs Brouwers







