Home- DeurneProvincie trekt circa 1,9 miljoen euro uit voor onderhoud aan Houtenhoek-tunnel in...

Provincie trekt circa 1,9 miljoen euro uit voor onderhoud aan Houtenhoek-tunnel in Deurne

Om verdere schade aan het asfalt te voorkomen gaat de provincie Noord-Brabant in augustus starten met onderhoudswerkzaamheden aan de Houtenhoek-tunnel in Deurne. Om het probleem aan te pakken, trekt de provincie ongeveer 1,9 miljoen euro uit.

In de onderdoorgang van de Bakelseweg op de N270 zijn in 2020 diverse asfaltschades ontstaan. Vanaf 2022 is er onderzocht wat de technische staat van de tunnel is, met als doel de oorzaak van de asfaltschades te achterhalen. Hiervoor werd op twaalf locaties asfalt verwijderd en werden de wapening en de betondekking gecontroleerd met behulp van onder andere een ferroscan en betonradar.

Tunnelvloer
“Uit de onderzoeken is gebleken dat de tunnelvloer de oorzaak is van de terugkomende asfaltschades. Met name rondom de overgangen tussen de tunnelmoten is de dekking van het beton te gering. Ook is op enkele plaatsen de wapening bloot komen te liggen”, meldt de provincie.

Lees ook: Provinciale weg tussen Deurne en Helmond gaat op de schop; N270 deze maand twee weekenden dicht

Met dit onderhoudswerk wil de provincie de tunnel constructief herstellen en zo asfaltschades in de toekomst voorkomen. Daarbij is het een voorwaarde dat de doorrijhoogte van de onderdoorgang niet verder beperkt mag worden. “We verwachten dat de aanbesteding voor een aannemer in augustus afgerond zal zijn”, aldus de provincie.

Als dan duidelijk is wie het werk gaat uitvoeren, krijgt die partij eerst nog tijd om alles voor te bereiden en in te plannen. “Hoelang de werkzaamheden gaan duren en wanneer deze precies starten, hangt af van de uitvoeringsplannen van de aannemer. Daarom kunnen we daar nu nog weinig over communiceren”, zegt de provincie. “Zodra de planning en de mogelijke hinder voor omwonenden en weggebruikers bekend zijn, zullen we hierover communiceren in overleg met de aannemer.”

Verkeerssituatie
De tunnel werd op vrijdag 25 november 1983 onder toeziend oog van toenmalig burgemeester Ton van Genabeek officieel geopend door gedeputeerde Jan de Geus. Hiermee kwam er een einde aan de zeer onveilige verkeerssituatie met een kruising op de N270.

Foto: Wagemaker

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen