3.4 C
Deurne
woensdag 12 februari 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- Deurne‘Trek de Truck’ breidt tijdens Koningsdag uit met jeugdversie: ‘Trek de Buggy’

‘Trek de Truck’ breidt tijdens Koningsdag uit met jeugdversie: ‘Trek de Buggy’

Tijdens Koningsdag vorig jaar konden teams van maximaal zes personen voor de eerste keer meedoen met ’Trek de Truck’. Dit jaar vindt het onderdeel van het Oranjefeest opnieuw plaats en is er deze keer ook een jeugdversie: ‘Trek de Buggy’.

Aan de tweede editie van ’Trek de Truck’ mogen kinderen vanaf 12 jaar meedoen, maar vanwege het gewicht van de vrachtwagen moet ieder team wel uit minimaal drie volwassenen bestaan. De groepen met deelnemers kunnen worden gevormd door bijvoorbeeld vrienden, familie, teamgenoten of collega’s.

Spierkracht
De bedoeling is om zo snel mogelijk de truck over een afstand van 25 meter trekken. De teams mogen daarbij geen grip-verbeterende materialen gebruiken. “Ze moeten het hebben van spierkracht en goede samenwerking”, zegt de organisatie. “Wie de snelste tijd neerzet, wint.”

Om ook de jeugd te betrekken bij het sportieve Koningsdagonderdeel is er dit jaar voor het eerst ‘Trek de Buggy’. “Voor kinderen die nog op de basisschool zitten hebben we een nieuwe variant waarbij zij hun spierballen kunnen laten zien. In plaats van een truck, trek je een buggy in teams van vijf kinderen over een parcours van 25 meter”, legt de organisatie uit.

Docent of coach
Voor de jeugdeditie geldt dat een groep deelnemers bestaat uit vijf kinderen die maximaal 12 jaar oud zijn. Als een team bestaat uit alleen kinderen die jonger zijn dan 10 jaar, dan mag bijvoorbeeld een docent of coach hen begeleiden.

“We maken op basis van alle inschrijvingen een tijdschema, zodat alle teams weten wanneer ze in de middag van 26 april aan de beurt zijn en wanneer je bijvoorbeeld je favoriete team kunt komen aanmoedigen”, besluit de organisatie.

Aanmelden kan via Inschrijven Trek de Truck en Inschrijven Trek de Buggy.

Foto’s: Deurne kleurt Oranje/Harold van der Burgt

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen