Van de kunst in Museum De Wieger tot muziekoptredens bij het cultuurcentrum en van dans op het Martinetplein tot de kraampjes op de Markt; overal waar je zondagmiddag in het Deurnese centrum rondkeek, was wel iets te beleven op cultureel gebied. In totaal 25 verenigingen en artiesten presenteerden zich tijdens het Cultuurfestival. Zij konden mede dankzij de gunstige weersomstandigheden rekenen op flink wat publiek.
Cultuurcentrum Deurne stond bol met muziekoptredens van onder andere de Koninklijke Harmonie, Harmonie Excelsior, Fanfare Wilhelmina en Nieuw Talent Orkest Vlierden. Ook stond er aanstormend talent op het open podium van Sessie X en buiten voor het cultuurcentrum lieten de dansers van DéDé Dance en Showballet Poertwa hun kunsten zien.
Met de klanken van onder andere ‘Brabant’ van Guus Meeuwis werden de vele bezoekers in het Tuinpad Park vermaakt door het koor van Zangvereniging Together. Ook Zangvereniging To Enjoy, dameskoor Invite, gemengd koor Animato, het Contactkoor en djembégroep Bayasana gaven een optreden in de open lucht. Kinderen lieten zich in het park schminken of luisterden naar een verhaal bij Voorleesbus Blikkie.
Projectkoor Cantiamo gaf ondertussen een optreden in de Sint Willibrorduskerk in de vorm van een open repetitie. Tegelijkertijd was er buiten op de Markt ook van alles te beleven. Rond 14.00 uur werd bij de pop-up-winkel van This is Free Fashion de mobiele kledingkar gepresenteerd. Deze is ‘geadopteerd’ door de gemeente en is het komend jaar op verschillende locaties te vinden in Deurne en de kerkdorpen. Dit kan bijvoorbeeld bij scholen, verenigingen, buurthuizen en andere organisaties of zelfs bij mensen thuis. Iedereen mag gratis kleding meenemen uit het rek en eigen kleding toevoegen. Wil jij de kledingkar een tijdje in bruikleen hebben? Stuur dan een email naar duurzaam@deurne.nl.
Ook bij Museum De Wieger was het zondag druk. Veel mensen kwamen voor de gratis rondleiding door het pand; oftewel de Tour de Wieger. Gitarist Theo van den Hurk en klarinettist John Thomas zorgden met hun livemuziek voor nog wat extra sfeer.
Foto’s: Harold van der Burgt







