De zoekactie naar de 19-jarige Mick uit Helmond wordt ook in de nacht van vrijdag op zaterdag voortgezet. De jongen wordt inmiddels bijna 21 uur vermist en is vermoedelijk zonder schoenen in een korte broek en shirt vanuit zijn ouderlijk huis aan de Edelhertlaan in Helmond weggelopen. “Wij zijn nog steeds druk op zoek naar de vermiste Mick. Wij verzoeken mensen hun schuur of garage goed te bekijken of Mick zich daar niet ergens schuil houdt”, aldus de politie.
Het gebied waarin wordt gezocht naar de tiener is in de loop van vrijdagmiddag uitgebreid richting Vlierden en Deurne. Daarbij is ook met een helikopter gezocht boven de omgeving van het Buntven en ORO Het Rijtven. Daarnaast is in Asten naar de jongen gezocht omdat de politie tips had ontvangen van mensen die hem rond 11.30 uur zouden hebben gezien.
Tips
“Wij hebben enkele tips gekregen dat Mick eerder op de dag mogelijk gezien is in de omgeving van de Ommelseweg. Een Burgernetmelding is uitgegeven in Asten. Wij vragen bewoners van Asten ook uit te kijken naar Mick. Wij blijven ook nog zoeken in Helmond”, zegt de politie.
Mensen die mee willen helpen met de zoektocht kunnen zich zaterdagochtend melden bij de wagen van het Coördinatie Platform Vermissing (CPV), die staat opgesteld aan de Heibloemweg 10 in Helmond. Vanaf 10.00 uur kunnen particulieren assisteren bij de opsporingsactie. De organisatie meldt dat er een minimale leeftijd van 18 jaar geldt en er wordt aangeraden om warme kleding te dragen.
Grote zorgen
Ondanks de grote inzet van politie, de Mobiele Eenheid (ME) en zo’n honderd leden van Stichting Veteranen Search Team en de Stichting Inzet Reddingshonden Nederland (SIN) is Mick tot nu toe niet gevonden. Bij de zoekactie werd vrijdag ook een politiehelikopter en een droneteam ingezet.
De politie en familie maken zich grote zorgen om de jongen die een verstandelijke beperking heeft. Hij verdween rond 01.30 uur in de nacht van donderdag op vrijdag. Mick heeft een lichte huidskleur, kort, blond en golvend haar. Hij is ongeveer 1.80 meter lang en draagt een bril. Op het moment van zijn verdwijning had hij een korte zwarte Nike-broek en een rood/roze shirt aan.
Mensen met bruikbare tips wordt gevraagd om direct contact op te nemen met de politie door te bellen met 0900-8844 of bij spoed via 112. Er wordt benadrukt om ook goed in schuurtjes en tuinhuisjes uit te kijken naar Mick. Daarnaast worden mensen verzocht om beelden van hun deurbelcamera’s te bekijken om te controleren of de jongen daar mogelijk op te zien is.
Foto’s: Harrie Grijseels







