Eind vorig jaar werd in Helmond een nieuwe ambulancepost in gebruik genomen en afgelopen zondag konden geïnteresseerden tijdens een open dag er een kijkje achter de schermen krijgen. Het pand biedt ruimte aan elf ambulances en de wensambulance. De locatie aan de Deltaweg in Brouwhuis is bewust gekozen om niet alleen snel ter plaatse te kunnen zijn in Helmond, maar ook in de omliggende dorpen zoals die in gemeente Deurne.
Om de acute zorg voor inwoners bereikbaar te houden vernieuwt GGD Brabant-Zuidoost de ambulanceposten in de regio. In Helmond reden ambulances voorheen vanaf de post aan de Lage Dijk, maar dat gebouw was verouderd en renovatie bleek niet haalbaar. Het nieuwe pand in Brouwhuis is duurzaam en energievriendelijk gebouwd. De ambulancepost is gasloos en heeft 200 zonnepanelen.
Zondag konden bezoekers van de open dag een kijkje nemen in het nieuwe pand en kennismaken met het ambulancepersoneel. Ook werd er getoond hoe een reanimatie werkt en werd de mensen uitgelegd hoe je zelf een verschil kunt maken in noodsituaties. Voor kinderen waren er speciale activiteiten, zoals een brancardrace. Ook mochten de jonge bezoekers in een ambulance binnenkijken.
Foto en video: Jason Gerritsen