Al bijna 50 jaar is de binnenplaats bij de kasteelruïne in Deurne de plek waar de bezoekers van de Walhalla Zomerfeesten niet alleen samenkomen voor de muziek, maar vooral ook voor de sfeer. Afgelopen weekend vond de 49ste editie plaats van het evenement.
Zondag werd afgesloten met De Slag om de Slotgracht. Daarbij namen verschillende teams het tegen elkaar op tijdens de interactieve muzikale quiz. Spelleider Martijn van Bokhoven schotelde samen met huisband TCB Bracchus de vragen en opdrachten voor aan de deelnemers tijdens de vierde editie van De Slag om de Slotgracht. De winnaars gingen er vandoor met 400 euro aan consumptiemunten.
Tijdens de laatste dag van het festival werd het publiek ook getrakteerd op een verassingsoptreden van Wilbert Pigmans, bekend van zijn hit De Toreador. Verder werden vrijwilligers Noa, Nynke, Nena, Guusje en Jesse in het zonnetje gezet omdat ze al 10 jaar meewerken aan de zomerfeesten. Traditiegetrouw waren vrijwilligers van Nirwana weer aanwezig om de bardienst op de zondag op zich te nemen. De laatste loodjes van de Walhalla Zomerfeesten werden gedragen door coverband KivVen.
Flinke regenbui
Een dag eerder begon de zaterdagavond met een flinke regenbui. De alternatieve rock-coverband Fatburger trapte af en bracht het aanwezige publiek ondanks de regenval al goed in de stemming. Tegen het einde van het optreden werd het droog en kwamen de mensen onder de parasols uit om op de laatste songs mee te swingen en zingen.
Tegen de tijd dat Green Day-tributeband Kerplunk het podium betrad, was het al aardig vol op het plein aan het Haageind. Hoewel er nog een enkele regendruppel viel tijdens dit optreden, lieten de bezoekers zich niet tegenhouden om mee te zingen met de rauwe punkrock. Zowel de bekende klassiekers van Green Day als nummers van het nieuwste album ‘Saviors’ werden gespeeld.
De leden van The Ultimate Guns N’ Roses zorgden er met hun energieke optreden voor dat de hits, zoals Sweet Child O’ Mine en Paradise City, uit volle borst werden meegezongen en er zelfs er een heuse ‘moshpit’ ontstond.
Perfecte afsluiter
The Hillbilly Moonshiners waren met hun Mumford & Sons-tribute de perfecte afsluiter voor de zomerse zaterdagavond van de tuinfeesten. De bandleden hebben bij eerdere optredens in de regio Deurne al bewezen dat ze met de cover-songs in hun typische eigen sound de boel op stelten kunnen zetten.
Dat was ook bij de Walhalla Zomerfeesten het geval; de bezoekers gingen uit hun dak tijdens het horen van de hits van Mumford & Sons, maar ook nummers van Abba en Bon Jovi. Omdat ze in Brabant speelden, werd er toepasselijk afgesloten met Links Rechts van de Snollebollekes. Het resultaat? Een kasteelplein waarop het volledige publiek antwoord gaf aan de oproep door van links naar rechts mee te bewegen.
Het Deurnese festival werd vrijdagavond geopend door de Venlose band New Rising. Daarnaast betraden de leden van Hiigo het podium en gaven de bands Glock ’45 en Politie Warnsveld een optreden.
Foto’s: Josanne van der Heijden