Het vaandelteam van DZT’62 trad afgelopen zaterdag aan tegen De Linge/PCG, een gerenommeerde tegenstander met ervaring op eredivisieniveau. Op papier een zware klus, maar na het sterke optreden van vorige week ging de ploeg met vertrouwen het water in. De Deurnenaren waren vastbesloten om te laten zien dat zij thuishoren in de eerste divisie.
De wedstrijd begon voortvarend voor DZT’62. Binnen enkele minuten wist Joppe Wisse de score te openen vanaf de vijfmeterlijn. Even later liet hij opnieuw van zich spreken met een fraaie treffer uit een zorgvuldig uitgevoerde contra-aanval. Verdedigend stond het als een huis, doelman Dirk Kerkers hield zijn doel schoon en had met vele knappe reddingen een belangrijk aandeel in de sterke start van de Deurnese ploeg.
Fraaie treffer
In de tweede periode borduurde DZT’62 voort op het goede begin, maar De Linge/PCG begon langzaam meer grip te krijgen op het spel. Oscar Visser bracht de spanning terug met de 2-1, maar vrijwel direct daarna herstelde Arnoud Arts de marge weer met een fraaie treffer. Toch begon De Linge/PCG beter te draaien en wist het met twee snelle doelpunten de stand om te buigen. Bij rust keek DZT’62 tegen een kleine achterstand aan: 4-5.
Na de pauze probeerde DZT’62 de draad weer op te pakken en opnieuw was het Joppe Wisse die de Deurnenaren op gelijke hoogte bracht. Maar daarna schakelden de bezoekers uit Leerdam een tandje bij. Met enkele snelle aanvallen en goed uitgespeelde man-meer situaties lieten ze hun klasse zien. De thuisploeg kwam in deze fase niet meer tot scoren, waardoor de achterstand opliep tot 5-10.
Sterke inzet
In de vierde periode herpakte DZT’62 zich knap en bleef het vechten voor elke bal. Harm van der Heijden en Rik Fransen wisten het net nog te vinden, maar ook De Linge/PCG bleef trefzeker, mede dankzij benutte man-meer situaties. Ondanks een sterke inzet en enkele mooie combinaties kon DZT’62 het verschil niet meer dichten.
De Deurnese ploeg liet zien dat het over veerkracht en strijdlust beschikt. Twee periodes lang kon men goed mee met deze sterke tegenstander, maar uiteindelijk bleek de ervaring en snelheid van De Linge/PCG beslissend.
Foto: DZT’62