17.9 C
Deurne
woensdag 2 april 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneWaterpoloteam DZT’62 wint in Soest; Deurnenaren drie punten verwijderd van titel en...

Waterpoloteam DZT’62 wint in Soest; Deurnenaren drie punten verwijderd van titel en promotie

Het eerste waterpolo-herenteam van de Deurnese Zwemvereniging Triton (DZT’62) heeft afgelopen zondag een belangrijke overwinning behaald in Soest tegen de Duinkikkers. De wedstrijd werd gespeeld op een wat onwennig tijdstip was voor de ploeg uit Deurne: om 20.10 uur. DZT speelt bovendien normaal op zondag thuis, terwijl het deze keer uit moest spelen en dat bracht het team zichtbaar uit balans. Toch liegt het eindresultaat er niet om: DZT won met 9-16.

De mannen uit Deurne staan momenteel aan de leiding in de competitie en met deze winst heeft het weer een stap gezet richting het kampioenschap en de beoogde promotie naar de 1e klasse bond. De Duinkikkers, die dit seizoen onderaan staan en feitelijk al gedegradeerd zijn, boden in de beginfase echter sterk tegenstand.

Gebroeders Wisse
Waar Deurne normaal bekendstaat om een solide verdediging, vlogen de eerste ballen er deze keer verrassend gemakkelijk in. De gebroeders Wisse wisten de score voor DZT te openen en de ploeg in de wedstrijd te houden. Na hun goals werd het aanvalsspel sterker, waarbij Martijn Hoeben en Harm van der Heijden vervolgens doelpunten maakten uit twee goed uitspeelde overtal-situaties. Stand na periode 1: 4-4

In de tweede periode begon DZT het heft in handen te nemen. De verdediging werd strakker en de snelheid in de aanval nam toe, wat resulteerde in een aantal doelpunten, vooral via scherpe counteraanvallen. De koploper heeft veel zwemsnelheid in de ploeg en kan daarmee verassen in de omschakeling. Dat kwam hen in deze periode duidelijk ten goede. Dit leverde na de tweede periode een stand op van 5-9.

Rentree Rens Crooijmans
De voorsprong werd verder uitgebouwd in de derde periode. Het was duidelijk dat DZT voor de drie punten kwam en niets minder. Rens Crooijmans, die zijn rentree maakte na een lange revalidatie van een gebroken sleutelbeen, was het eindstation van een snelle counteraanval en toonde aan weer in topvorm te zijn. De Duinkikkers wisten hun aanvalsspel niet goed meer op te bouwen, en vonden deze periode maar twee keer het net, waarmee de stand in periode 3 op 7-13 uitkwam.

DZT leek in de vierde periode wat tammer te gaan spelen, maar de winst werd op een professionele manier binnengehaald. De wedstrijd eindigde uiteindelijk met 9-16 in het voordeel van Deurne. Al met al zeker geen topwedstrijd van de ploeg uit Deurne, maar met deze overwinning heeft DZT zichzelf een kans op het kampioenschap gegeven.

Van de twee resterende wedstrijden moet er één gewonnen worden. De match van komende zondag om 18.15 uur in de zwemtempel van Deurne kan dus de doorslag geven. Bij winst wordt DZT’62 kampioen van de 2e klasse bond en promoveert het naar de 1e klasse bond, het één na hoogste niveau van Nederland.

Foto: Martien van Dam

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen