Een kleine bermbrand aan de Hennegras in Deurne is maandagavond rond 21.45 uur door bewoners uit de straat zelf geblust. De gealarmeerde brandweer hoefde hierdoor alleen een nacontrole uit te voeren.
Hoe het vuur heeft kunnen ontstaan, is nog niet duidelijk. Er raakte niemand gewond bij de brand.
‘Fase 2’
Vanwege de langdurige droogte geldt voor onze regio op dit moment de zogeheten ‘fase 2’. Dit gebeurt wanneer er een groter risico op natuurbranden bestaat. “Vuur kan zich razendsnel verspreiden via kruinen van bomen en kan heel onverwachts op de grond opduiken. Een klein brandje in een bos of op de hei kan al snel uit de hand lopen”, meldt de brandweer.
Om natuurbranden te voorkomen, wordt daarom geadviseerd om niet te roken in een natuurgebied: “Doe je het toch, maak je sigaret dan zorgvuldig uit voordat je hem weggooit. Let ook op of er misschien een rookverbod geldt”, zegt de brandweer. Daarnaast is het belangrijk dat je afval niet in de natuur achterlaat, maar in een afvalbak deponeert. “Als dat niet kan, neem het afval mee en gooi het thuis weg. Een stukje glas waar de zon op schijnt kan namelijk brand veroorzaken.”
Katalysator
Een minder voor de hand liggende tip gaat over de plek waar je je auto parkeert. De katalysator, die vaak aan de onderkant van een voertuig zit, kan erg heet worden. Als je een voertuig in droog, hoog gras wegzet, kan brand ontstaan. Daarnaast moet je bij het parkeren van je auto opletten dat je dit niet doet op bospaden, omdat brandweervoertuigen altijd vrij baan moeten hebben in het geval van een natuurbrand.
Foto’s: Harrie Grijseels







