Duizenden deelnemers van de Kennedymars komen zaterdag via Vlierden en de Sint Jozefparochie onze gemeente weer binnengelopen. Onder hen ook Wouter van den Berk uit Someren-Eind, die een speciale uitdaging aangaat tijdens de 62ste editie van het evenement. In zijn strijd voor het MS Fonds krijgt hij onder meer steun van de Deurnese wethouders Joan van Rixtel en Janke van Dijk.
Deelnemen aan de Kennedymars is op zichzelf al een hele prestatie. De meeste lopers kiezen voor een afstand van 8, 40 of 80 kilometer, maar Wouter doet er dit jaar een flinke schep bovenop. Hij combineert alle afstanden tot een indrukwekkende tocht van maar liefst 128 kilometer die hij binnen 30 uur wil afleggen.
Extreme prestatie
Met deze extreme prestatie heeft Van den Berk een bijzonder doel voor ogen: geld inzamelen voor het MS Fonds. “Ik had me in eerste instantie voorgenomen om 1.500 euro in te zamelen, maar daar zat ik al binnen een week aan. Toen heb ik de lat wat hoger gelegd, op 10.000 euro. Inmiddels hebben we ook dat bedrag bijna bij elkaar. Als ik met het lopen van de Kennedymars nog meer inzamel, gaat dat ook allemaal naar het MS Fonds.”
De reden om voor dit goede doel op te komen, is voor wouter heel persoonlijk. Vijf jaar geleden kreeg zijn vrouw Stefanie de diagnose MS, een chronische ziekte van het zenuwstelsel. Na meerdere zware behandelingen verloopt haar herstel moeizaam
Doorzettingsvermogen
Toch blijft ze vechten en geeft ze zich niet gewonnen: “Ik heb MS, maar MS heeft mij niet”, zegt Stefanie. Met deze woorden in zijn hoofd gaat Van den Berk de 128 kilometer lange uitdaging aan. Niet alleen om geld op te halen, maar ook om een krachtig signaal af te geven van liefde, doorzettingsvermogen en hoop.
Om extra aandacht te vragen voor de ziekte heeft hij nu een aantal wethouders van de gemeentes die de Kennedymars doorkruist, bereid gevonden om mee te lopen. “Ik had eerst het idee om influencers te vragen, maar dacht al vrij snel: ‘waarom niet gewoon een lokaal iemand’. Helaas hadden alle burgemeesters al andere verplichtingen, maar van de wethouders doen ze bijna van alle gemeenten mee’, vertelt Wouter.
Wethouders
Bij de start gaat wethouder Joan Briels van gemeente Someren een stukje meewandelen. Wethouder Leon van de Moosdijk van gemeente Asten loopt vervolgens een stuk mee met Wouter. Van de Vlierdense molen tot aan Deurne wandelt wethouder Joan van Rixtel mee. Daarna neemt wethouder Janke van Dijk het van Van Rixtel over en loopt ze mee tot in het centrum van Deurne. Wethouder Martijn Rieter neemt het Helmondse gedeelte voor zijn rekening en de laatste paar kilometer wandelt wethouder Daan Velings mee door Someren-Eind.
Van den Berk is heel blij met de massale steun: “Zo kunnen we nog meer aandacht vragen voor de ziekte en het MS-Fonds. De twee Deurnese wethouders hebben ook een heel leuk promotiefilmpje gemaakt. Ze krijgen allemaal een opvallend groen hesje met daarop de tekst ‘128 kilometer voor het MS Fonds.”
‘Nog één keer in stijl’
Wouter start zaterdag om 09.30 uur met 8 kilometer hardlopen tijdens de Mini Kennedymars. Daarna legt hij hardlopend 40 kilometer af in de estafette fakkelloop van ’t Jasper Sport, om tot slot de 80 kilometer van de Kennedymars te wandelen. In totaal legt Van den Berk hiermee al rennend en wandelend dus 128 kilometer af.
De Kennedymars is voor Van den Berk geen onbekend terrein. “Ik heb de tocht inmiddels vijf keer afgelegd, maar niet elk jaar helemaal uitgelopen. Vorig jaar kreeg ik het idee om de mars nog één keer te lopen en dan in stijl”, zegt Wouter.
Live-tracker
Hij kijkt uit naar de ontmoetingen met de wethouders: “Dan heb je toch even wat afleiding, een ander ritme en iemand om mee te praten.” Met een live-tracker kunnen de politici zien hoe ver Wouter nog verwijderd is en hoe laat hij precies bij hen arriveert. “Dan kunnen ze meteen aanhaken en een stuk met me mee rennen.”
Zaterdagavond worden de eerste deelnemers rond 22.00 uur in onze gemeente verwacht. Traditiegetrouw lopen zij via Vlierden en de Sint Jozefparochie naar de Hellemanstraat. Daarna trekken de wandelaars richting het centrum, waar ze op de Markt worden aangemoedigd door het publiek en horecabezoekers. Vervolgens zetten ze hun tocht voort via Houten Hoek en De Vennen richting ORO Het Rijtven. Daar verlaten ze gemeente Deurne weer en zetten ze hun tocht voort richting Helmond.
Wouter van den Berk steunen, kan door een bedrag over te maken via deze link.
Foto: Wouter van den Berk/gemeente Deurne







