20.2 C
Deurne
zaterdag 2 augustus 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneDefensie traint met Chinook-transporthelikopter rondom Luitenant-generaal Bestkazerne in Vredepeel

Defensie traint met Chinook-transporthelikopter rondom Luitenant-generaal Bestkazerne in Vredepeel

Het Defensie Helikopter Commando (DHC) uit Gilze-Rijen voert aanstaande donderdag een oefening uit met een Chinook transporthelikopter rondom de Luitenant-generaal Bestkazerne in Vredepeel. Van 10.00 tot 15.30 uur wordt dan getraind in het laden van het toestel met verschillende materialen.

“De transporthelikopter zal tijdens deze oefening drie keer landen op de Luitenant-generaal Bestkazerne. Tijdens deze landingen worden verschillende soorten vracht ingeladen”, meldt Defensie. De geplande landstijden zijn 10.00, 12.30 en 15.00 uur. “De tijd op de grond is ongeveer vijf tot tien minuten, waarna de Chinook weer vertrekt.”

Deze oefening maakt deel uit van de voorbereiding op inzetbaarheid bij het verdedigen van Nederlands en bondgenootschappelijk grondgebied. “Daarvoor moeten militairen onder realistische omstandigheden kunnen trainen, waaronder het ophalen en neerzetten van vracht”, aldus Defensie.

Foto: Defensie

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen