-1.9 C
Deurne
zaterdag 10 januari 2026
ANIM-DMG-2
Home- DeurneRechter fluit gemeente terug: boete van 50 mille voor boksgala bij Green...

Rechter fluit gemeente terug: boete van 50 mille voor boksgala bij Green Valley Estate was onterecht

De boete van 50.000 euro die gemeente Deurne had opgelegd aan Green Valley Estate is volgens de rechter onterecht. Het Business Boxing Event dat in juni 2024 plaatsvond in een hal op het hippisch terrein, had volgens de gemeente niet mogen plaatsvinden. Eigenaresse Leny van den Eijnden van Green Valley Estate hing daarom een forse boete boven het hoofd.

De uitspraak in de rechtszaak werd al op 18 november van vorig jaar in Den Bosch gedaan, maar is nu pas na vragen van VVD Deurne openbaar gemaakt door de gemeente.

Dwangsom
“Mij kwam ter ore dat er een rechterlijke uitspraak zou zijn gedaan ten aanzien van de opgelegde dwangsom aan het boksgala van 2024”, zegt VVD’er Peter Eijsbouts. Hij zocht begin deze week in het informatiesysteem van de gemeente naar meer details, maar kon er niets over vinden. Het college antwoordt aan Eijsbouts: “De uitspraken zijn in principe openbaar, maar worden niet altijd gepubliceerd.” In een bijlage op het antwoord voegde B&W de uitspraak van rechtbank Oost-Brabant toe.

Lees ook: Boksgala voor het goede doel levert Green Valley Estate boete van 50.000 euro op

De gemeente was van mening dat een boksgala volgens het bestemmingsplan niet in de hal van Green Valley Estate mocht plaatsvinden. Daarom werd aan de eigenaresse van het bedrijf eind juni 2024 een brief verstuurd waarin werd medegedeeld dat het college een dwangsom van 50.000 euro zou opleggen als het evenement toch zou doorgaan.

Goede doelen
Omdat Van den Eijnden het niet eens was met de redenering van de gemeente, vond het benefietevenement op 29 juni 2024 plaats en werd er met Gladiatoren van Deurne uiteindelijk 24.000 euro ingezameld voor een aantal lokale goede doelen. Op de betreffende avond is een toezichthouder van de gemeente langs geweest, die heeft geconstateerd dat het boksgala plaatsvond.

De rechtbank heeft Van den Eijnden eind november vorig jaar gelijk gegeven en oordeelt dat het opleggen van de boete onrechtmatig was. Volgens de rechter kan worden vastgesteld dat er zowel hippische als algemene evenementen mochten plaatsvinden. “Dit betekent dat het college onterecht heeft geconcludeerd dat er voor het evenement van eiseres een vergunning benodigd was”, aldus de rechtbank in Den Bosch.

Daarom moet de gemeente het griffierecht van 385 euro vergoeden aan Van den Eijnden en krijgt ze ook een vergoeding van haar proceskosten ter hoogte van 3.108 euro.

Lees ook: Tweede editie Gladiatoren van Deurne levert 24.000 euro op voor vier goede doelen

Foto: Josanne van der Heijden

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen