Home- DeurnePolitieke partij OGD gooit het over andere boeg: geen verkiezings- maar uitvoeringsprogramma

Politieke partij OGD gooit het over andere boeg: geen verkiezings- maar uitvoeringsprogramma

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen presenteren de verschillende politieke partijen altijd hun verkiezingsprogramma’s. Onafhankelijke Groep Deurne (OGD) zegt bewust te hebben gekozen voor een andere aanpak. Afgelopen week publiceerde OGD haar uitvoeringsprogramma dat volgens de partij op een bijzondere manier tot stand is gekomen.

“In plaats van alleen binnen de partij te schrijven aan plannen, is actief input opgehaald bij betrokken inwoners uit de hele gemeente”, aldus OGD.

212 voorstellen
Hiervoor heeft de fractie ongeveer 25 mensen benaderd die niet op de kandidatenlijst staan. “Zij komen uit Deurne-centrum, verschillende wijken en de dorpskernen. Hun ideeën, ervaringen en suggesties vormen een belangrijk onderdeel van het uiteindelijke programma.”

Het resultaat is een document met 212 voorstellen om Deurne nog beter te maken. “Van leefbaarheid in de wijken en dorpen tot bereikbaarheid, voorzieningen en lokale initiatieven: het programma staat vol met ideeën die rechtstreeks uit de samenleving komen”, zegt lijsttrekker Benny Munsters van OGD.

Weerspiegeling
Juist deze manier van werken maakt het programma volgens hem bijzonder: “Het laat zien dat lokale politiek sterker wordt wanneer inwoners meedenken en meehelpen bij het maken van plannen voor hun eigen leefomgeving. Het uitvoeringsprogramma is daarmee niet alleen een document van een politieke partij, maar vooral een weerspiegeling van wat er leeft in Deurne.”

Het volledige uitvoeringsprogramma van OGD kun je lezen op onafhankelijkegroepdeurne.nl/standpunten.

Foto: Onafhankelijke Groep Deurne

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen