Home- Deurne Lange file van ruim 1.100 fans op Bruggenseweg in Deurne voor...

[VIDEO] Lange file van ruim 1.100 fans op Bruggenseweg in Deurne voor show van The Increcible Dr. Pol

Nou zijn ze bij Green Valley Estate in Deurne wel wat drukte gewend, maar dat de komst van The Increcible Dr. Pol zou zorgen voor een lange file op de Bruggenseweg en ruim 1.100 bezoekers was boven verwachting. De wereldberoemde Nederlands-Amerikaanse dierenarts wist het publiek maandagavond te boeien in een show met zijn bekende no-nonsense aanpak.

Aan zijn Amerikaanse accent kun je wel horen dat de tv-bekendheid al lange tijd in de Verenigde Staten woont. Toch is hij de Nederlandse taal nog niet verleerd: “Het is altijd belangrijk om een stukje Nederland in je te houden. Je moet niet vergeten dat ik voor de Nederlanders toch nog altijd Nederlander ben en dat terwijl ik al 55 jaar in Amerika aan het werk ben.”

‘Hou je mond jongen’
Voor de anderhalf uur durende show blijkt de 83-jarige Pol niet veel voorbereiding nodig te hebben. “Ik weet nooit waar ik over ga praten. Ik kom er gewoon, ga praten en dan moeten ze op een gegeven moment zeggen: ‘Hou je mond jongen, het is lang genoeg’”, lacht de dierenarts.

Tekst gaat verder onder de video.


Tijdens de show in Deurne kon het publiek ook vragen stellen aan dr. Pol. Eén van de bezoekers wilde weten waarom hij zo weinig technologische snufjes gebruikt: “Als jij een drachtcontrole doet bij een koe, dan steek jij nog steeds je hand erin en dan zeg jij hoe lang een koe drachtig is.” Het antwoord geeft de dierenarts in de voor hem kenmerkende stijl die fans ook kennen uit de reality-tv-show The Incredible Dr. Pol. “Je hebt vijf zintuigen, gebruik die allemaal. Smaak is wel de laatste”, benadrukt hij met een lach.

Kinderen
Bij het optreden bij Green Valley Estate spreekt hij alle aanwezigen bewust in het Nederlands aan. “De meeste mensen kunnen wel Engels, maar er zijn ook kinderen bij en die moeten ook weten waar ik waar ik het over heb”, legt Pol uit.

Jonge dierenliefhebbers speelden ook een grote rol bij de 240 afleveringen die ervan zijn tv-programma werden gemaakt. De show die werd uitgezonden in maar liefst zestig landen is volgens de dierenarts zo populair geworden door de eisen die de producer Charles voor het programma had. “Het belangrijkste is dat alles echt is. En kinderen kunnen dat zien”, zegt Pol. Dat leverde hem ook veel jeugdige fans op: “De jongste dame die ooit in de kliniek kwam, was 18 maanden oud. En zij herkende mij, ongelofelijk.”

Voorafgaand aan de show van Pol gaf Team Tartokspeed een presentatie en demonstratie van sledehondenraces in de NAF Arena. Aansluitend kwam de tv-bekendheid in een koets met paarden aan op het terrein en bleek hij onder de indruk van de faciliteiten bij Green Valley Estate: “Het is fantastisch groot, ik sta er gewoon versteld van. Zoiets zie je bij ons in Amerika niet.” De show werd maandag afgesloten door een optreden van Josh Clemens en zijn Stunt- & Trick Riding Show Team.

Foto: Ivan van Oosterhout

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen