5.6 C
Deurne
woensdag 12 maart 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneDeurne moet voor aantrekkelijker centrum kiezen tussen groen of parkeerplaatsen

Deurne moet voor aantrekkelijker centrum kiezen tussen groen of parkeerplaatsen

Om het gebied op de hoek van de Kerkstraat en Molenstraat in Deurne aantrekkelijker te maken, heeft de gemeente een zogeheten gebiedspaspoort laten opstellen dat de toekomstmogelijkheden van dit gedeelte van het centrum in kaart brengt. Adviesbureau Pouderoyen Tonnaer heeft in opdracht van de gemeente twee scenario’s gepresenteerd. De ene optie is een nieuw groen woongebied met forsere bebouwing. Bij de andere mogelijkheid wordt gefocust op het verbeteren van de bestaande compacte bebouwing met een ruimer parkeerterrein dan in het eerste scenario.

“Ik ben blij met dit gebiedspaspoort”, aldus wethouder Marjan Vrijnsen-de Corte. “We hebben dit document zorgvuldig opgesteld. We sturen niet alleen op een krachtig en levendig centrum, maar ook op een fijne woon- en leefomgeving voor de mensen die in het gebied Kerkstraat-Molenstraat wonen en werken.”

Woningbouw
Reden voor de twee scenario’s is volgens de gemeente en het adviesbureau dat op deze manier de maximale ruimtelijke mogelijkheden voor het gebied goed zichtbaar worden. Beide ontwerpen zijn afgestemd op de verschillende wensen voor herontwikkeling. Op de plek wil de gemeente meer ruimte creëren voor andere functies dan detailhandel: “Denk aan woningbouw, maar ook zorgorganisaties kunnen hier bijvoorbeeld hun plek krijgen. Dit is één van de manieren om te komen tot een compact, gastvrij en aantrekkelijk centrum. En om zo het centrum krachtig en levendig te houden.”

Het eerste plan heet ‘Een nieuw groen woonhart’ en zet in op de versterking van de aanloopstraten, gecombineerd met robuuste bebouwing die zowel gericht is op de Kerkstraat en Molenstraat als op het achterterrein. Daarbinnen moet vervolgens een groene oase ontstaan die naast een prettige verblijfsomgeving ook is gericht op water- en klimaatadaptatie.

Parkeerterrein
Het tweede scenario met de naam ‘Krachtige aanloopstraten’ gaat uit van de herwaardering van de compacte, straatgerichte lintbebouwing. Daarachter wordt lagere bebouwing met een ruime oppervlakte gerealiseerd en komt er een meer functioneel ingericht parkeerterrein. Bij dit plan is individuele herontwikkeling per pand mogelijk, maar de transformatie van het gebied gaat hierdoor dan waarschijnlijk wel meer tijd in beslag nemen.

De verwachting van de gemeente is dat de uiteindelijke invulling van het gebied een middenweg tussen de twee scenario’s wordt: “Om zowel pandgewijze herontwikkeling als herontwikkeling van meerdere panden tegelijk mogelijk te maken, blijft binnen de algemeen geformuleerde gebiedsdoelstellingen de invulling flexibel. Er is één centrale koers waaraan de invulling van het gebied getoetst zal worden.”

Dinsdagavond wordt het gebiedspaspoort besproken in de vergadering van de raadscommissie omgeving. Het onderwerp staat voor dinsdag 25 maart op de agenda van de gemeenteraad om een uiteindelijk besluit te nemen over de plannen.

Foto’s: gemeente Deurne

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen