15.9 C
Deurne
zaterdag 22 maart 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneBrandweer waarschuwt voor verhoogd risico op natuurbranden in regio Deurne: ‘Wees extra...

Brandweer waarschuwt voor verhoogd risico op natuurbranden in regio Deurne: ‘Wees extra alert’

De brandweer waarschuwt op dit moment voor een toegenomen risico op natuurbranden in de regio Deurne. Vanwege het droge weer van afgelopen weken is overgegaan op fase 2. Dit houdt in dat er sprake is van verhoogd natuurbrandgevaar. De brandweer vraagt daarom extra alert te zijn op brand en om vuur in de natuur te vermijden.

Sinds 2018 werken de brandweer en natuurorganisaties met twee natuurbrandfasen om aan te geven hoe groot de kans op een natuurbrand is. Zeker in onze regio met veel natuurgebieden met bos en heide is het gevaar groot wanneer er langere tijd geen neerslag is gevallen. “Een kleine brand kan in een droge periode snel een grote brand worden. Terreineigenaren, natuurbeheerders en hulpdiensten zijn daarom nu extra alert”, zegt de brandweer.

Om natuurbranden te voorkomen, heeft de brandweer een lijst opgesteld met adviezen voor mensen die de natuur in gaan: “Met deze vijf simpele tips zorgen we samen voor een veilige omgeving voor ons en onze dieren.”

Auto parkeren
Bij het parkeren van je auto, vraagt de brandweer je ervan bewust te zijn waar je het voertuig neerzet: “Wanneer je jouw auto parkeert voor een slagboom of op een plek waar je de doorgang blokkeert, blokkeer je ook de doorgang voor hulpdiensten. Denk aan de brandweer in geval van een natuurbrand, maar ook een ambulance heeft de doorgang nodig.” Daarom vraagt de brandweer om alleen te parkeren op officiële parkeerplaatsen. “Parkeer je toch op een natuurpad, check dan even of er nog genoeg ruimte naast jouw auto is overgebleven om een hulpdienst te laten passeren.”

Daarnaast kan parkeren in hoog en/of droog gras gevaarlijk zijn. “Veel auto’s hebben een katalysator die erg heet wordt. Hiermee kan je een bermbrand of een natuurbrand veroorzaken”, aldus de brandweer.

Barbecue
Check altijd eerst of je mag barbecueën of een open vuur mag maken op de locatie waar je je bevindt. In het geval het is toegestaan, adviseert de brandweer om de barbecue te plaatsen op een stabiele, onbrandbare ondergrond: “Zoals stenen, grind of tegels. Houd altijd een blusmiddel bij de hand zoals een emmer water of zand. Wees voorzichtig wanneer je de vaste brandstof, zoals houtskool en briketten weggooit. Het kan nog smeulen en zo een brand veroorzaken.”

Niet roken in natuur
Het beste is volgens de brandweer om niet te roken in de natuur. “Doe je dit toch? Maak dan je sigaret goed uit. Check nog even of jouw sigaret echt goed gedoofd is. Wij adviseren om de gedoofde sigaret mee naar jouw verblijf te nemen en daar weg te gooien.”

Afval
Ook afval kan zomaar een brand veroorzaken, legt de brandweer uit: “Gooi glas, gedoofde sigaretten en ander afval altijd in een afvalbak, of neem het mee naar huis. Laat het ook niet in de auto liggen. Dit kan zo maar leiden tot een brand en uitmonden in een natuurbrand.”

Download de 112NL app op jouw telefoon
Tot slot adviseert de brandweer de 112NL app te gebruiken: “Dan weet je altijd precies waar je bent, in geval van een brandmelding. Wanneer je de 112 app gebruikt, krijgt de meldkamer onmiddellijk de coördinaten van jouw locatie door. Dit bespaart tijd in het precies uitleggen waar je bent.”

Foto: DMG

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen