18.6 C
Deurne
zondag 27 juli 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home- DeurneBewoners Steenovenweg stomverbaasd over snelheid remmende maatregelen: ‘Dit mist totaal zijn doel’

Bewoners Steenovenweg stomverbaasd over snelheid remmende maatregelen: ‘Dit mist totaal zijn doel’

Bewoners van de Steenovenweg wilden graag dat de gemeente maatregelen zou treffen om door de buurt racende auto’s en sluipverkeer tegen te gaan. Wat ze kregen waren twee zogenoemde ‘punaises’ in de straat die volgens de omwonenden geen enkel nut hebben: “Dit mist totaal zijn doel.”

Toch worden in een gebied met een maximum snelheid van 30 kilometer per uur in ons land vaak van deze cirkelvormige opbollingen in het wegdek aangelegd. ‘Punaises’ worden in principe niet op wegen toegepast waar maximaal 50 kilometer per uur mag worden gereden, omdat ze minder effectief zijn in het remmen van snelheid dan plateaus of drempels.

Acht centimeter
Dat is ook precies de vrees van de omwonenden, die deze ook naar de uitvoerder hebben geuit: “Ik heb uitgelegd dat de afspraak was om een remmende punaise aan te leggen en niet alleen een aanduiding.”

De ‘punaises’ worden meestal toegepast op erftoegangswegen in woonwijken. Op het kruisingsvlak wordt dan een cirkelvormige verhoging aangelegd in een afwijkende kleur. Door de vorm lijkt dit enigszins op een punaise. Bepaalde verkeersexperts noemen de aanpassing eerder een ‘verkeerskalmerende’ dan een ‘verkeersremmende’ maatregel.

“Het wordt een echte soap. Men kiest er ook in dit geval voor om achteraf aan te passen. Te zot voor woorden wat dit weer kost.”

De huidige hoogte van het hoogste punt van de punaise in de Steenovenweg is nu acht centimeter hoog. Volgens de wijkbewoners veel te laag om enig effect te hebben: “Trieste van alles is dat ook de tweede aangelegd wordt ook op acht centimeter.”

‘Echte soap’
Een woordvoerder van de gemeente meldt dat gebruikelijk is voor dit soort snelheid remmende elementen: “In een 30 kilometer-zone worden de ‘punaises’ op deze hoogte aangelegd. Mochten er nog zaken niet goed gemaakt zijn, worden deze hersteld door de aannemer.”

De omwonenden denken dat met acht centimeter hoogte niet het gewenste effect wordt bereikt. Daarom vrezen zij dat de weg nog wel eens vaker opengehaald moet worden om de ‘punaises’ op te hogen en er zo geld over de balk wordt gesmeten: “Het wordt een echte soap. Men kiest er ook in dit geval voor om achteraf aan te passen. Te zot voor woorden wat dit weer kost.”

Foto’s: Jack van Die

- Advertentie -
Lees ook

Meest Gelezen