24.1 C
Deurne
donderdag 19 juni 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home Blog

[VIDEO] Boer Henk laat zorgmedewerkers met diner belang van gezonde voeding zien: ‘Groente zijn het beste medicijn’

Zorgmedewerkers konden afgelopen dinsdag in Deurne tijdens het ‘Caring Dinner’ zelf ervaren wat voedsel en gezondheid met elkaar te maken hebben. Op het terrein van Bijzonder Brabants verzorgde chefkok Jaap Volman van Restaurant Boompjes uit Overloon een diner met de groenten van boer Henk Kerkers in de hoofdrol.

“Eigenlijk is gezond eten veel beter dan medicijnen”, vertelt Kerkers aan DMG-verslaggeefster Austeja Jonikaite. “Er zijn bijvoorbeeld plaatsen op onze aarde zijn waar mensen veel gezonder leven en geen last hebben van hart en vaat ziekten, kanker en obesitas. Dat zijn ook de plekken waar de boeren op een natuurlijke manier hun voedsel produceren.”

Tekst gaat verder onder de video.

Het idee voor het ‘Caring Dinner’ met medewerkers uit de zorg heeft boer Henk gekregen doordat hij is aangesloten bij de organisatie ‘Caring Farmers’: “Dat zijn boeren die veranderend en vernieuwend bezig zijn. Daar is op een gegeven moment ook de groep ‘Caring Doctors’ bij aangesloten en zo is het idee gekomen voor een diner. Zodat de dokters zelf zien dat groente het beste medicijn zijn.”

In de groentetuin aan de Breemortelweg in Deurne verbouwt boer Henk ruim honderd bijzondere ‘vergeten groenten’ en onbekende groenten uit andere landen, die ook in ons klimaat kunnen groeien. Kerkers maakte elf jaar geleden de overstap van wethouder naar boer en begon met een destijds vernieuwende manier van telen van groenten en kruiden.

Foto: DMG

DMG Radio vernieuwt zaterdagprogrammering; LunchTim keert terug op vertrouwde plek

De zaterdagprogrammering van DMG Radio gaat binnenkort op de schop. Met ingang van zaterdag 5 juli stopt het programma De Wit in het Weekend dat tussen 12.00 en 14.00 uur werd uitgezonden. Die uren worden vanaf dat weekend overgenomen door dj Tim van der Weerden, die terugkeert op de vroege zaterdagmiddag met de radioshow LunchTim.

De uren waarin Van der Weerden nu op zaterdagavond het programma Tim’s Weekend Party maakt, worden gedeeltelijk gevuld door een uitbreiding van Ramon On Air en een extra uur voor de Clubklassiekers Classic Mix. De programma’s Deurne Draait Door en de Zaterdagmiddag Keet blijven op hetzelfde tijdstip te horen als voorheen.

Mooi moment
Aanleiding voor de aanpassingen in de radioprogrammering van DMG is het vertrek van dj Theo de Wit. “Ik vind het echt heel jammer, want ik heb het altijd met veel plezier gedaan”, zegt de presentator. “Toch is het de laatste tijd steeds moeilijker voor mij geworden om de wekelijkse radioshow te combineren met mijn werk en privéleven. Daarom is het voor mij nu een mooi moment om drie jaar na mijn rentree de microfoon aan de wilgen te hangen.”

De Wit keerde in 2022 terug bij DMG na een paar jaar van afwezigheid. Daarvoor was hij ook al sinds de start van DMG te horen op de zaterdagmiddag met De Wit in het Weekend en werkte hij mee aan het actualiteitenprogramma Thuis in Deurne. De radiopresentator begon zijn radio-carrière zo’n 38 jaar geleden bij de voorganger van DMG Radio: Omroep Deurne. De lokale zender had destijds nog een radiostudio in de toenmalige Frans Hoebenshal.

Trouwe luisteraars
Of De Wit in de toekomst nog op een ander tijdstip of met een nieuw programma terugkomt, kan hij nu nog niet zeggen. “Eerst maar eens genieten van een hele lange vakantie. Daarna zien we wel hoe het loopt. Ik wil in elk geval alle trouwe luisteraars bedanken en alle collega’s bij DMG natuurlijk voor het samen mogelijk maken van alles.” De komende twee weken is de radio-dj nog gewoon te horen op DMG, zijn laatste uitzending heeft De Wit op zaterdag 28 juni.

“Op mijn nieuwe plek moet ik juist de mensen aanspreken die net hun zaterdagboodschappen binnen hebben of aan de lunch zitten. Daar wil je natuurlijk met alles goed op inspelen om die luisteraars te bereiken.”

Op de plek tussen 12.00 en 14.00 uur komt vanaf 5 juli een programma dat terug van weggeweest is. “LunchTim werd tot juni 2022 ook al lange tijd in die uren uitgezonden”, vertelt Van der Weerden. Toch wordt het volgens de dj niet helemaal hetzelfde als toen: “Een aantal onderdelen komt terug, maar we behouden ook een paar dingen die in de Wit in het Weekend succesvol zijn gebleken. Bijvoorbeeld Broodje Aap, waarbij luisteraars moeten raden of een lokaal nieuwsverhaal echt is gebeurd of dat het een broodje aapverhaal is. We blijven daarbij dus ook de lunch bij weggeven die beschikbaar wordt gesteld door Daily Deurne.”

Even wennen
Hoewel Van der Weerden al eerder op dit tijdstip jaren een lunchprogramma heeft gepresenteerd, verwacht hij dat het toch weer even wennen zal zijn: “Tim’s Weekend Party is een heel andere show dan LunchTim. Het programma dat ik nu tussen 18.00 en 20.00 uur presenteer is veel meer gericht op de jeugd en een soort voorprogramma voor mensen die op stap gaan. Daar is ook de inhoud helemaal op afgestemd. Op mijn nieuwe plek moet ik juist de mensen aanspreken die net hun boodschappen binnen hebben of aan de lunch zitten. Daar wil je natuurlijk om die luisteraars te bereiken met alles goed op inspelen.”

De uren die vrijkomen door de verhuizing van Van der Weerden, worden gedeeltelijk opgevangen door Ramon van Hoek. Hij krijgt er met zijn radioshow Ramon On Air na 10 jaar een uur bij. “Dat is dus wat je bij DMG als cadeau krijgt als je een jubileum viert; nog een uur extra werk erbij”, lacht Van Hoek. “Gelukkig is radio maken heerlijk bij DMG en vind ik het vooral een eer dat ik een uurtje meer krijg.”

‘Trek aan de bel voor een frikandel’
De aanpassing in de programmering betekent ook voor Van Hoek dat er wat gaat veranderen aan zijn programma. “We spelen inmiddels ook al 10 jaar het spelletje ‘Trek aan de bel voor een frikandel’, waarbij luisteraars belletje moeten trekken om een zak friet en twee frikandellen te winnen. Dat is door de jaren heen een ontzettend succesvol concept gebleken, maar het is ondertussen wel aan wat vernieuwing toe. Dat gaan we doen door er een iets andere draai aan te geven”, legt de DMG-dj uit.

Vanaf 5 juli wordt het laatste uur van Ramon On Air tussen 18.00 en 19.00 uur gevuld met alleen maar muziek die wordt aangevraagd door luisteraars. “Het motto ‘Trek aan de bel voor een frikandel’ geldt voor dat hele uur in de zin van dat mensen kunnen bellen voor hun favoriete plaat en onder alle bellers worden voortaan de friet en frikandellen verloot”, vertelt Van Hoek. “Andere dingen die we doen in Ramon On Air blijven vrijwel hetzelfde en natuurlijk blijft sidekick Nora Hoogers ook gewoon te horen.”

Discotheken van vroeger
Met het extra uur wordt volgens de radio-dj ook een opmaat gevormd naar de programmering op de rest van de zaterdagavond: “De stijl en inhoud van het nieuwe deel van de show sluit daarmee goed aan op de Club Klassiekers Classic Mix die voortaan om 19.00 uur start. Daarin draaien we dus voortaan vijf uur lang de grootste dance-hits uit de jaren 80, 90 en de ‘zero’s’ non-stop aan elkaar gemixt. Allemaal van die nummers die je nog kent uit de discotheken van vroeger, zoals De Kwien, Apollo, Freebird, Axis en de Time Out.”

Foto: Josanne van der Heijden

Helm Verhees stopt na 11 jaar als wethouder: ‘Het is mooi geweest’

Na drie bestuursperiodes en in totaal elf jaar wethouderschap heeft Helm Verhees (DeurneNU) aangekondigd dat hij aan zijn laatste termijn als wethouder voor de gemeente Deurne bezig is. Aan het einde van deze bestuursperiode draagt hij het stokje over aan zijn opvolger. Dit meldt politieke partij DeurneNU donderdagochtend aan DMG.

Verhees vindt dat het mooi is geweest en dat er ruimte moet komen voor een jongere generatie bestuurders: “Het is een voorrecht geweest om als wethouder van Deurne en de omliggende kerkdorpen zoveel te mogen betekenen. Deze functie heeft mij in staat gesteld om écht verschil te maken – voor onze inwoners, ondernemers en verenigingen.

Spoortunnel
De wethouder zegt met trots terug te blikken op de resultaten waar hij zich samen met zijn collega’s hard voor heeft gemaakt: “Ik ben bijzonder trots op het realiseren van een betere bereikbaarheid van onze gemeente via de nieuwe spoortunnel. Ook het feit dat we als enige gemeente in de regio erin geslaagd zijn om gratis glasvezel aan te laten leggen, is een enorme mijlpaal.”

Verhees noemt daarnaast de herontwikkeling van het stationsgebied als een hoogtepunt: “We hebben hier niet alleen gewerkt aan leefbaarheid, maar ook aan het toevoegen van extra woningen, waarmee we écht woongenot terugbrengen naar Deurne.” Ook de ruimtelijke voorzieningen in de gemeente zijn volgens de wethouder goed op orde: “Met mooie initiatieven in de kerkdorpen dragen we bij aan een prettige en verzorgde leefomgeving. Samen met inwoners en verenigingen houden we Deurne groen, netjes en leefbaar. Dat is iets om trots op te zijn.”

“Mijn motto is altijd geweest: kijken hoe dingen wél kunnen. Dat heeft me gedreven en dat zal altijd zo blijven.”

Verhees startte zijn politieke loopbaan in 2002 bij het toenmalige Deurne 19NU, de voorloper van DeurneNU. Sindsdien zette hij zich in voor de bereikbaarheid, woningbouw en basisvoorzieningen in Deurne. “Mijn motto is altijd geweest: kijken hoe dingen wél kunnen. Dat heeft me gedreven en dat zal altijd zo blijven”, aldus Verhees.

De wethouder blijft tot aan het einde van deze bestuursperiode zijn taken nog voortzetten, maar daarna is het voor Verhees genoeg geweest: “Na jaren van volle toewijding aan het openbaar bestuur kijk ik ernaar uit om het tempo iets terug te brengen en meer tijd door te brengen met mijn gezin en kleinkinderen. Het is tijd voor een nieuw hoofdstuk, en ik geef het vertrouwen graag door aan een nieuwe generatie bestuurders die klaarstaat om met frisse energie verder te bouwen aan Deurne.”

Foto: gemeente Deurne

Bestelwagen belandt op zijkant na botsing met personenauto in Bakel

Bij een verkeersongeval op de kruising van het Zand en de Hendrikstraat in Bakel zijn een bestelwagen en een personenauto woensdagavond rond 19.20 uur op elkaar gebotst. De bestelauto is daarbij op zijn zijkant beland. De andere auto raakte ook zwaar beschadigd.

Twee personen zijn in een ambulance behandeld, maar hoefden niet mee naar het ziekenhuis. De bestelwagen was geladen met onder meer afzettingen. Beide auto’s zijn opgehaald door een bergingsbedrijf. De oorzaak van het ongeluk is nog onduidelijk.

Foto’s: Harrie Grijseels

Deurnese gevangenismedewerker ook in hoger beroep vrijgesproken van ontucht met gedetineerde

De 46-jarige gevangenismedewerker uit Deurne die door het Openbaar Ministerie (OM) werd vervolgd omdat hij seksuele contacten had met een gedetineerde in de vrouwengevangenis Ter Peel in Evertsoord, is woensdag in hoger beroep vrijgesproken. Dit meldt de rechtbank in Den Bosch.

De man werd in april van vorig jaar ook al vrijgesproken door de rechtbank in Maastricht. Justitie eiste toen een celstraf van drie maanden voorwaardelijk en een taakstraf van 200 uur omdat het OM vond dat de verdachte bij de seksuele handelingen zijn machtspositie had misbruikt. De Limburgse rechter oordeelde echter dat er geen sprake van ontucht is geweest.

Geheel vrijwillig
Tot diezelfde conclusie kwam het gerechtshof ’s-Hertogenbosch woensdag. Deze keer eiste de advocaat-generaal 90 dagen celstraf, waarvan 89 voorwaardelijk en een taakstraf van 150 uur. Maar de rechter maakte uit de verklaringen op dat de gepleegde seksuele handelingen tussen de gedetineerde vrouw en de Deurnese beveiliger geheel vrijwillig en met wederzijdse instemming hebben plaatsgevonden.

De machtsverhouding tussen beiden heeft volgens de rechtbank in Den Bosch op geen enkel moment een rol gespeeld in het wel of niet overgaan tot seksuele handelingen. De rechter vindt daarom dat de tenlastelegging van ontucht niet bewezen kan worden.

De Deurnenaar en de gedetineerde hebben in de periode van oktober 2022 tot juli 2023 meerdere malen seks gehad. Dit gebeurde meestal in de cel van de vrouw. Bij de vorige zaak gaf de gevangene al aan dat de beveiliger haar nergens toe heeft gedwongen: “Hij gaf wel steeds een zetje en zei ook dat hij teleurgesteld zou zijn als ik het niet zou doen.”

Niet altijd strafbaar
De rechtbank in Maastricht benadrukte vorig jaar dat dit soort gedrag niet altijd strafbaar is, maar de rechter noemde het wel verwerpelijk, niet passend bij een beveiligingsmedewerker van een Penitentiarie Inrichting (PI) en schadelijk voor de justitiële inrichting.

Het OM kondigde daarop in april van vorig jaar aan in hoger beroep te gaan, omdat het meende dat de gezagsverhouding tussen de beveiliger en de gevangene hoe dan ook een rol heeft gespeeld. “Het feit dat de seks plaatsvond met wederzijdse instemming doet daar niets aan af. Het gaat om een principiële kwestie”, aldus het OM.

Lees ook:

Foto: rechtbank Den Bosch

Naast inwoners maakt ook gemeente bezwaar tegen hoogspanningslijn boven Deurnes grondgebied

Naast de inwoners van Neerkant en Liessel die bezwaar maken tegen de mogelijke komst van een hoogspanningslijn boven Deurnes grondgebied, heeft ook gemeente Deurne nu al een reactie gegeven, waarin zorgen worden geuit over het voorgestelde oostelijke tracé in het plan van TenneT. Een woordvoerder van de gemeente heeft dit woensdagmiddag bevestigd aan DMG.

De gemeente meldt in haar brief aan de netbeheerder en het ministerie van Klimaat en Groene Groei dat Deurne voor een aantal grote maatschappelijke opgaven staat, zoals de schaalsprong en transitie landelijk gebied. Deze zijn vastgelegd in het Koersdocument Omgevingsvisie Deurne 2025, dat als leidraad moet dienen voor de ambities en (beleids)doelen voor de fysieke leefomgeving. “Het als oostelijke variant ingetekende tracé vormt een belemmering voor de uitvoering van deze strategische doelstellingen”, stelt B&W in de brief aan TenneT en het ministerie.

Ongerustheid
De netbeheerder liet vorige maand weten dat er vanaf 2030 een extra verbinding nodig is tussen Maasbracht en Eindhoven om voldoende stroom te kunnen blijven vervoeren. De bestaande 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen die twee plaatsen kan dat volgens de TenneT over vijf jaar niet meer alleen aan.

Voor de nieuwe hoogspanningslijn heeft TenneT drie routes gepresenteerd, waarvan de oostelijke variant dwars door een gedeelte van Neerkant en Liessel loopt en vervolgens langs de A67 richting Eindhoven gaat. De aankondiging van dat tracé heeft bij inwoners van Neerkant en Liessel voor ongerustheid gezorgd. Zij vrezen onder meer dat de leidingen en masten afbreuk doen aan het uitzicht en mogelijk schadelijk zijn voor de natuur en de gezondheid van mens en dier.

Motie
Hoewel B&W al van plan was om een reactie te geven op de Concept Notitie Reikwijdte en Detailniveau deden politieke partijen OGD, DeurneNU, DOE!, VVD, 50PLUS en PGP onlangs in een motie de oproep aan het college om bezwaar te maken. “De aandachtspunten uit de aangenomen motie zijn meegenomen in deze reactie”, zegt wethouder Tom Oomen. “Daarnaast is de reactie voorzien van advies van inhoudelijke specialisten van de ODZOB.” De wethouder laat weten dat de inhoud van de brief ook ambtelijk is afgestemd en dat er gesprekken over gevoerd zijn met vertegenwoordigers van de dorpskernen Neerkant en Liessel.

De werkgroep die vanuit Leefbaar en Vitaal Neerkant (LVN) is opgezet om een dorps-brede zienswijze in te dienen, is blij met de steun van gemeente Deurne. “Dit is heel fijn. De reactie van het college ziet er keurig uit”, zegt voorzitter Harrie van de Mortel van de projectgroep tegenover DMG. “Natuurlijk is dit een goede ontwikkeling, maar niettemin gaan wij als dorpsbewoners ook nog een zienswijze indienen. Het is belangrijk dat wij ons als gemeenschap ook laten horen.”

Lees ook:

Foto: Pexels/gemeente Deurne

Man ernstig gewond na val van vrachtwagen bij bedrijf aan Vuurijzer in Deurne

Een man is woensdagmiddag rond 14.00 uur ernstig gewond geraakt toen hij op het industrieterrein bij een bedrijf aan de Vuurijzer in Deurne van een vrachtwagen is gevallen. Hij is vermoedelijk met zijn hoofd op het asfalt gekomen.

Het slachtoffer is met een ambulance en onder begeleiding van een trauma-arts naar het Radboud ziekenhuis in Nijmegen vervoerd. Hoe het ongeval kon gebeuren is niet bekend. In verband met het ongeval landde er ook een traumahelikopter.

Foto’s: Harrie Grijseels

Oliebollen in de winter, loempia’s in de zomer; ondernemer Jacky Leander vindt altijd zijn plekje in Deurne

Of het nou de laatste dagen van het jaar zijn rond Kerst en oud en nieuw of de vijf dagen dat het in de zomer kermis is in Deurne; ondernemer Jacky Leander weet altijd wel zijn plekje in het dorp te vinden. Veel Deurnenaren kennen zijn kraam van de jaarlijkse oliebollenverkoop in de Molenstraat, maar een groot aantal mensen weet niet dat diezelfde mobiele verkoopstand voor de kermis wordt getransformeerd tot loempiakraam.

Al elf jaar staat Leander aan het einde van het jaar in Deurne met zijn oliebollenkraam: “Het voelt in Deurne altijd weer als thuiskomen.” Na wat omzwervingen heeft hij sinds vijf jaar in de winter zijn vaste stek in de Molenstraat.

Wereld van verschil
Bij de kermis in Deurne staat hij vanaf aanstaande vrijdag ook weer op de Markt, maar dan heeft de kraam van Leander een hele andere functie, legt Leander uit aan DMG: “We hebben het zo geregeld dat we alles vrij gemakkelijk om kunnen bouwen, afhankelijk van of we oliebollen of loempia’s verkopen.”

Het lijkt volgens de ondernemer voor de klant als een wereld van verschil, maar qua benodigdheden valt dat wel mee: “De kraam is zo ingericht dat deze voor de bereiding van beide producten geschikt is. Ook over de merknaam en uitstraling is goed nagedacht, zodat we die snel kunnen aanpassen.”

Enorm succes
Elke keer dat de kraam in Deurne staat voor de verkoop van de oliebollen of loempia’s, werkt Leander mee aan hele succesvolle winacties van DMG Radio: “Dat is jaren geleden ontstaan en die samenwerking verloopt zo al die tijd zo prettig dat we daar gewoon mee doorgaan. De eerste keer was natuurlijk spannend. Je weet niet of mensen er wel op zitten te wachten. Gelukkig bleek het een enorm succes, want de telefoonlijnen stonden bij de winacties roodgloeiend.”

In de zomerperiode kunnen luisteraars van DMG Radio loempiapakketten winnen en passe-partouts voor gratis toegang in de meeste kermisattracties, in de laatste maand van het jaar gaat het om zakken vol met oliebollen. “Dan worden er op de radio een dag lang honderden krentebollen en oliebollen weggegeven. Mooi om te zien hoe DMG met lokale ondernemers ook dit soort acties uitvoert om de mensen in gemeente Deurne een extraatje te geven”, zegt Leander.

Kermis Radio
Komende zaterdag kunnen luisteraars van DMG Radio kans maken op een prijs die de loempia- en oliebollenverkoper mede beschikbaar stelt. De radiozender wordt dan van 14.00 tot 16.00 uur omgedoopt in Kermis Radio. “Luisteraars kunnen de hele middag loempiapakketten winnen, maar ook in totaal vier passe-partouts die beschikbaar zijn gesteld door de kermisexploitanten. Deze geven de winnaars gratis toegang tot een groot aantal attracties op de kermis in Deurne”, legt Leander uit.

Om de prijs te winnen, moeten luisteraars in actie te komen als ze zaterdag de Kermis Toeter horen bij Kermis Radio. Degene die vervolgens als eerste reageert door te bellen of te appen naar 0493-227227, wint een passe-partout en een kermis-loempiapakket.

DMG Radio is te beluisteren in de regio Deurne op 106.2 FM en in heel Zuidoost-Brabant via Ziggo digitale radio op kanaal 918 of op kanaal 79. Online kun je naar DMG luisteren via dmgdeurne.nl en de DMG-app die gratis is te downloaden in Google Play en de App Store.

Lees ook:

Oliebollenkraam in Molenstraat voortaan vertrouwd beeld; ‘Voelt altijd goed om weer in Deurne te zijn’

Foto: Josanne van der Heijden/Jacky Leander

Succes van burgerinitiatief ‘Het Tuinpad’ inspiratiebron voor gemeentebestuurders tijdens VNG-congres

Duizenden gemeentebestuurders uit heel Nederland kwamen dinsdag samen voor het VNG-congres in Eindhoven. In de middag waren er verspreid over de hele regio informatiesessies, waaronder ook twee in Deurne. Bij Kloosterhotel Willibrordhaeghe werd gesproken over de rol van kennisnetwerken in toekomstbestendig beleid en bij Museum De Wieger diende het succes van burgerinitiatief ‘Het Tuinpad’ als inspiratiebron voor de aanwezige lokale bestuurders.

Samen met burgemeester Greet Buter reisden ongeveer vijftig andere burgemeesters en wethouders in een bus van Eindhoven naar Deurne, waar ze werden ontvangen door directeur Katjuscha Otte van Museum De Wieger. Aansluitend legden de burgemeester en voorzitter Henry van den Berkmortel van Stichting Tuinpad uit hoe de samenwerking tussen de gemeente en de mensen achter het burgerinitiatief heeft geleid tot een verrijking van Deurne.

Samenwerking
“Het was wat mij betreft een heel geslaagde middag”, zegt Van den Berkmortel tegenover DMG. “Er waren bestuurders aanwezig vanuit heel Nederland en zelfs de overzeese gebieden. Die heb ik met een presentatie uitgelegd hoe het hele traject hier in Deurne is verlopen. Daarbij was belangrijk om deze burgemeesters en wethouders te laten zien hoe de samenwerking tussen burgers en gemeente tot successen kan leiden.”

Van den Berkmortel is één van de bestuursleden van de stichting die eind 2017 met een burgerinitiatief het idee voor de cultureel-recreatieve wandelroute en het Tuinpad Park bij de gemeente neerlegde. “Het is eigenlijk allemaal begonnen met de route die ik vroeger altijd liep van mijn woning naar mijn werk. Ik woonde toen in de Spaarne en wandelde dan door het Wiegersbos naar de Martinetstraat, waar ik werkte. Toen basisschool de Brigantijn werd gesloopt, ontstond bij mij meteen het idee om iets met die plek te doen”, vertelt Van den Berkmortel.

Trots
Voor de realisatie van de plannen hebben de initiatiefnemers wel een lange adem nodig gehad. “Bij de presentatie dinsdagmiddag heb ik ook aan de aanwezigen uitgelegd dat voor zo’n groot project niet alleen een goed idee belangrijk is, maar dat je ook geduld moet hebben”, zegt Van den Berkmortel. “Wij hebben er hier in Deurne zeven jaar over gedaan om dit voor elkaar te krijgen, maar het resultaat is uiteindelijk iets waar we met zijn allen trots op kunnen zijn.”

Dat gevoel proeft Van den Berkmortel ook terug bij de gemeente: “Als Deurne voor zo’n VNG-congres zegt: ’kom maar eens kijken wat er hier in ons dorp is gerealiseerd’, dan maakt het dat nog specialer. Dan merk je dat ook de gemeente het trotse gevoel over het initiatief deelt. Om dit soort plannen gezamenlijk te laten slagen, is dat heel belangrijk denk ik.”

Wetenschappelijk oogpunt
Na de presentatie van Van den Berkmortel gaven twee onderzoekers van de Erasmus School of Social and Behavioural Sciences (ESSB) in Rotterdam hun visie over hoe de uitwerking van burgerinitiatieven en de rol van de gemeente daarbij kan leiden tot succes. “Zij bekeken het traject vanuit een heel wetenschappelijk oogpunt. De ene onderzoeker belichtte vooral de kant van de burger en de andere meer de ambtelijke kant van zo’n proces”, legt Van den Berkmortel uit.

Na afloop werd de groep bestuurders meegenomen naar het Tuinpad om in de praktijk te ervaren waar het burgerinitiatief in Deurne toe heeft geleid. “De reacties waren heel positief. Er was zelf iemand die me vroeg of ik niet wilde verhuizen naar hun gemeente om daar ook zoiets op te zetten. Ik heb ze toch maar even duidelijk gemaakt dat ik er de voorkeur aan geef om niet weg te gaan uit Deurne”, lacht Van den Berkmortel.

Volgende fase
Bovendien is het werk van de initiatiefnemers nog niet klaar en staat er al een volgende fase klaar waarin het Tuinpad-project nog groter moet worden. “Het gedeelte tussen de Anton van Duinkerkenstraat en de Maassingel is nu nog een zandpad en bij wat regen verandert al snel in een onbegaanbare modderpoel. We willen dit in de komende tijd ook graag aanpakken zodat ook mensen die minder goed ter been zijn de complete wandeling kunnen maken. Hier hebben we al met de bewoners van de Wiegershof over gesproken om hun ideeën te verzamelen”, zegt Van den Berkmortel.

Het idee is dat er uiteindelijk een culturele kilometer ontstaat. “Die loopt dan vanaf de Romeinstraat, via de Maassingel over het pad en door het Tuinpad Park. Vervolgens steek je de Hogeweg over via het paadje langs de appartementen van de Posthoek. Dan passeer je het cultuurcentrum en kom je op de Markt terecht en bij de Willibrorduskerk. Daarmee heb je dan in één kilometer een schat aan Deurnese cultuur en historie bewandeld”, besluit Van den Berkmortel.

Foto: gemeente Deurne

Vernieuwde HEMA in Deurne heropent aanstaande zaterdag; ‘Eenvoudig en logisch ingedeeld’

HEMA heropent aanstaande zaterdag om 09.00 uur haar winkel in Deurne. Afgelopen dagen is het filiaal aan de Wolfsberg verbouwd en heeft het een nieuwe inrichting gekregen.

“Ik ben bijzonder trots op de heropening van deze vernieuwde en moderne HEMA Deurne. Het zal klanten direct opvallen dat de winkel niet alleen eenvoudig en logisch is ingedeeld, maar ook dat de winkel een frisse, gezellige en duurzame uitstraling heeft”, zegt franchisenemer Jelle Heijma van HEMA Deurne tegenover DMG.

Bij de heropening worden de eerste bezoekers zaterdag verwelkomd met enkele feestelijke acties. De eerste 200 klanten ontvangen een gratis pak stroopwafels. Bij besteding vanaf 10 euro ontvangen ze ook een gratis HEMA-shopper. Daarnaast zijn er verschillende openingsacties, waaronder een twee-plus-twee gratis deal bij de aankoop van tompouces.

“Deze HEMA heeft alles in huis voor de dagelijkse behoeften”, zegt Heijma. “Zoals textiel voor het huishouden, beautyproducten, mode, bureau-artikelen en een uitgebreid aanbod aan huishoudproducten, feestartikelen en een vernieuwd assortiment van food-producten en dranken. Klanten vinden er gemakkelijk hun weg, kunnen eenvoudig afrekenen bij onder andere de zelfscankassa’s en natuurlijk is er extra aandacht voor duurzame producten.”

Foto: HEMA

Lekkerste vegan worstenbroodje van Brabant komt uit Deurne

Bij de jaarlijkse verkiezing van het ‘Lekkerste Brabantse Worstenbroodje’ worden voortaan ook het ‘Meest Innovatieve Brabantse Worstenbroodje’ en het ‘Lekkerste Brabantse Vegan Worstenbroodje’ gekozen. In die laatste categorie heeft Ron van de Mortel van JPM Bakery uit Deurne afgelopen maandag de eerste prijs gewonnen. Zijn vegan creatie werd door de jury uitgeroepen tot ‘Lekkerste Brabantse Vegan Worstenbroodje’.

Van de Mortel is niet alleen trots op de erkenning, maar ook op het feit dat de broodjes een lokaal product zijn: “We hebben deze ontwikkeld in samenwerking met Job van Baars van Slow Food Masters”, vertelt de ondernemer aan DMG. “De ingrediënten zijn tarwe, oesterzwammen en lupinebonen van het land van Henk Kerkers. Het deeg bestaat gewoon uit bloem, water, zout en gist. Daarnaast hebben we er een heel goed uitgebalanceerde kruidenmix aan toegevoegd.”

Echt vegan
Vooral bij de kruiden is heel nauwkeurig gekeken dat ook die vegan zijn, legt Van de Mortel uit: “Je moet goed letten op de E-nummers van bepaalde kruidenmixen. Vaak bevat een kruidenmix een dierlijke gelatine vermomd onder een E nummer en dan zou het dus niet meer echt vegan zijn. In ons geval is de kruidenmix dus zeker wel honderd procent vegan.”

Het ontwikkelen van zo’n nieuw broodje is niet iets dat in een weekje geregeld is. “Dat is een heel proces van telkens iets maken, proeven en weer bijstellen. Dat kost elke keer een paar uur tijd, dus alles bij elkaar neemt dat dan zeker zo’n 120 uur in beslag, verspreid over een aantal maanden”, vertelt van de Mortel.

Structuur
De keuze van de ingrediënten voor het worstenbroodje is volgens de bakker niet alleen belangrijk voor de smaak. “Je wil natuurlijk dat het product ook een goede structuur heeft. Als je niet de juiste grondstoffen gebruikt, kan het broodje slapjes worden. Wij hebben gekozen voor een mix van ingrediënten die dat voorkomt”, legt Van de Mortel uit.

Mensen die het ‘Lekkerste Brabantse Vegan Worstenbroodje’ zelf eens willen proeven, kunnen vanaf maandag terecht bij de diepvriesspecialist-winkels in Deurne, Helmond en Veghel.

Foto: JPM Bakery

Zeer grote bosbrand bij Vredepeel onder controle; brandweer nog enige tijd bezig met nablussen

De brandweer is dinsdagavond rond 18.05 uur uitgerukt vanwege een zeer grote bosbrand bij Vredepeel. Rond 19.40 uur werd het sein brandmeester gegeven, maar er moet nog wel enige tijd worden nageblust. Bij de natuurbrand is volgens de brandweer een terrein ter grootte van een voetbalveld verloren gegaan.

In verband met de droogte werd al snel uit voorzorg opgeschaald naar ‘zeer grote brand’. De brandweer heeft het vuur weten in te sluiten om zo verdere uitbreiding naar de rest van het bos te voorkomen en de brand onder controle kunnen krijgen. Mensen wordt gevraagd om niet te komen kijken en de hulpdiensten hun werk te laten doen. Bij het incident raakte niemand gewond. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan, is nog onduidelijk.

Foto: (ter illustratie) archief DMG