14.6 C
Deurne
zaterdag 23 augustus 2025
TOP-BANNER-ANIM-3-SEC
Home Blog

Spannende tijd voor Vlierdenaar Peter van Otterdijk: ‘Vanavond gaan de ruim 1 miljoen dominostenen vallen’

Het is een spannende tijd voor Peter van Otterdijk uit Vlierden, want hij doet in het Dutch Domino Team (DDT) mee aan de recordpoging om ruim één miljoen dominostenen neer te zetten én om te laten vallen. Het eerste gedeelte van de enorme uitdaging zit er vrijdagmiddag al op. “We zijn bij het plaatsen van de stenen de één miljoen ruimschoots gepasseerd”, vertelt Peter opgelucht.

Samen met zijn zoon Wim uit Asten en bijna veertig anderen zijn ze al twee weken non-stop bezig om alles op te bouwen in sporthal Veenendaal West. “We zijn op vrijdag 8 augustus gestart met de eerste dominostenen en zijn heel gedisciplineerd te werk gegaan”, zegt Van Otterdijk. “Dit keer is het thema ‘Milestones’ vanwege de vele mijlpalen die we hebben bereikt. We vieren met deze editie namelijk ook het 15-jarig jubileum van het Dutch Domino Team. Hoe mooi zou het dan zijn als het ons vanavond lukt om meer dan één miljoen stenen te laten vallen.”

Allerlei nationaliteiten
In het team bevinden zich bouwers met allerlei nationaliteiten. “Ze komen uit België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, maar ook zelfs uit de Verenigde Staten, Australië en China. De voertaal onder de deelnemers is daarom ook Engels”, legt Peter uit. Hijzelf en zijn zoon bouwen inmiddels niet meer mee, maar zorgen ervoor dat alles in goede banen wordt geleid. “Wim heeft de leiding over het hele project en ik zorg voor ondersteuning in de uitvoering.”

“Ik zorg zeg maar voor het logistieke gedeelte. Daarbij moet je dan heel voorzichtig tussen de bouwwerken door manoeuvreren. Ook moet je opletten dat je de bouwers niet uit hun focus haalt.”

Van Otterdijk is daar net als alle andere leden van het team de hele dag mee bezig. “We zijn de afgelopen twee weken elke ochtend om negen uur gestart. We hebben wel wat pauzes tussendoor en momenten dat we evalueren hoe het bouwen is gegaan, maar verder hebben we volgens een strak regime dagelijks tot ongeveer half zes doorgewerkt. Om de dag erop meteen weer door te kunnen gaan, hebben we zelfs overnacht in de kleedkamers van de sporthal. Daar hebben we met de gemeente afspraken over gemaakt.”

Voor Peter is het bij het project zaak dat de bouwers op hun wenken worden bediend: “Ik zorg zeg maar voor het logistieke gedeelte. Dat de juiste stenen worden aangereikt, lege dozen worden weggehaald en natuurlijk ook dat de mensen van eten en drinken worden voorzien. Daarbij moet je dan heel voorzichtig tussen de bouwwerken door manoeuvreren. Ook moet je opletten dat je de bouwers niet uit hun focus haalt.”

Climax
Voor vader en zoon Van Otterdijk komt deze vrijdagavond de climax van de gigantische klus. “Vanavond is de ‘falldown’ zoals dat wordt genoemd. Dat is een ontzettend spannend moment. We hopen dat alle stenen gaan vallen. Als dat zo is, gaan we ruim over de één miljoen heen en hebben we er nog een mijlpaal bij”, besluit Peter.

Vrijdag wordt om 18.00 uur het publiek in de sporthal in Veenendaal verwelkomd. Om 19.00 uur wordt de eerste dominosteen omvergeworpen en begint het spektakel, dat bij elkaar bijna een uur duurt. Je kunt de ‘falldown’ vrijdagavond bekijken via het YouTube-kanaal van het Dutch Domino Team.

Foto’s: Dutch Domino Team/Peter van Otterdijk

Rijntjesdijk in Vlierden opnieuw lange tijd dicht vanwege werkzaamheden aan elektriciteitsnet

Vanwege werkzaamheden van Enexis wordt de Rijntjesdijk in Vlierden opnieuw ruim twee maanden afgesloten voor doorgaand verkeer. Zowel het zandpad als fietspad zijn dicht van maandag 1 september tot en met vrijdag 14 november.

Netbeheerder Enexis voert in die periode het tweede deel van haar werkzaamheden uit op de Rijntjesdijk. Hierbij worden door Bam Energie en Water Zuid de elektriciteitskabels vervangen en het net verzwaard. Op deze manier blijft de levering van stroom volgens de netbeheerder ook in de toekomst betrouwbaar en veilig.

“Het aantal zonnepanelen neemt explosief toe, er komen steeds meer laadpalen om auto’s op te laden en warmtepompen om woningen te verwarmen. De overgang naar all-electric in een woonwijk vraagt ongeveer drie tot vier keer zoveel vermogen. Daarbij is er ook een groeiende vraag naar het verzwaren van aansluitingen”, aldus Enexis.

In maart werd de Rijntjesdijk tussen Vlierden en de N279 ook al weken lang afgesloten voor het eerste deel van de werkzaamheden. Het zandpad wordt nu opnieuw open gegraven om nog meer kabels ondergronds aan te brengen.

Foto’s: Ivo Boudewijns

Gemeente Deurne wil met speciale dag bewustzijn vergroten over veteranen en hun rol in vrede en veiligheid

De gemeente verzorgt op zaterdag 20 september in het Huis voor de Samenleving en op de Markt een speciale bijeenkomst voor veteranen uit Deurne. Hierbij worden de (oud-)militairen door de gemeente in het zonnetje gezet.

De lokale veteranendag is bedoeld om het contact tussen veteranen en de samenleving te versterken en het bewustzijn te vergroten over de bijdrage die de militairen hebben geleverd aan vrede en veiligheid.

Ook jongeren
In Nederland zijn er meer dan honderdduizend veteranen, waarvan er ruim 170 in de gemeente Deurne wonen. Bij Stichting Veteranen Deurne merken de leden dat hun bekendheid vrij klein is: “Veel mensen denken dat veteranen ouderen zijn, maar dat hoeft helemaal niet. Er zijn jongeren van 21 jaar die uitgezonden zijn geweest en er dus ook onder vallen. Het gaat om alle Nederlanders die ons land dienden in een oorlogs- of vredesmissie.”

De bijeenkomst in het gemeentehuis moet eraan bijdragen dat voortaan meer mensen weten wat veteranen zijn en wat ze voor onze samenleving betekenen. “Tijdens deze bijzondere dag willen wij onze waardering en erkenning uitspreken voor de inzet van onze veteranen”, aldus de gemeente.

Witte Anjerperkje
Om 11.30 uur worden de uitgenodigde veteranen ontvangen in het Huis voor de Samenleving, waarna ze om 12.20 uur vertrekken naar het Witte Anjerperkje in het Tuinpad Park. Daar wordt het signaal taptoe gegeven en wordt twee minuten stilte gehouden. Tot slot vindt de kranslegging plaats. Iedereen die zich betrokken voelt, mag hierbij aansluiten. Daarna is er van 13.00  tot 15.30 uur de veteranendag op de Markt met verschillende kraampjes.

Veteranen die zijn geregistreerd bij het Veteraneninstituut hebben een uitnodiging ontvangen. Ook niet-geregistreerde veteranen zijn welkom bij de bijeenkomst.

Foto: gemeente Deurne/Nederlands Veteraneninstituut

Bakelied sluit reeks openluchtconcerten Friday Night Live af op Martinetplein in Deurne

Diverse muzikanten traden in de maanden juli en augustus op bij Friday Night Live op het Martinetplein in Deurne. Deze vrijdag sluit de band Bakelied de reeks concerten af op het terras van Cultuurcentrum Deurne.

Het muziekgezelschap bestaat uit onder meer zangeres Djem van Dijk, die ook de percussie verzorgt. Ook Marcel van der Schot levert een vocale bijdrage en bespeelt daarnaast het accordeon en de piano. Kees van den Hoogen speelt gitaar en is tevens met zijn stem bij Bakelied te horen. De contrabas wordt bespeeld door Erik van Loo.

Als voormalig bandleden van Joris Linssen & Caramba en Treble hebben ze flink wat ervaring, die ze meebrengen naar het podium in Deurne. “Meezingen gaat vanzelf. Dansen ook”, aldus Kees, Marcel, Erik en Djem.

De band speelt eigen werk en herkenbare Nederlandstalige liedjes van vroeger en nu. “Altijd met respect voor het origineel en een warme, persoonlijke benadering”, leggen de bandleden uit. Daarbij brengen ze een eerbetoon aan artiesten, zoals Jacques Brel, Bløf en Froukje.

Het optreden op het Martinetplein begint om 20.00 uur en de toegang is gratis.

Foto: Cultuurcentrum Deurne/Bakelied

Jonger Oranje komt naar SV Deurne; profscouts speuren naar nieuwe talenten

Sportpark De Kranenmortel in Deurne is op dinsdag 14 oktober het toneel van de Jonger Oranje Talentendag. Hierbij kunnen zowel jongens als meisjes van 6 tot en met 13 jaar hun ‘skills’ laten zien. Bij het evenement op het terrein van SV Deurne zijn profclubs aanwezig om jonge nieuwe voetbaltalenten te scouten. Ook niet leden van SV Deurne mogen meespelen.

Tijdens de Jonger Oranje Talentendag hoeven de deelnemers geen tijd op de bank door te brengen en kunnen ze voortdurend spelen in veel korte en snelle 4-tegen-4 partijtjes.

Eigen hesje
Elke speler krijgt een eigen hesje met een unieke kleur en nummer, zodat de profscouts gemakkelijk de talenten kunnen spotten. Er wordt gespeeld in verschillende leeftijdsgroepen. Het evenement vindt dinsdag 14 oktober van 9.45 tot 14.45 uur plaats bij SV Deurne op Sportpark De Kranenmortel aan de Energiestraat 7 in Deurne. Inschrijven kan via jongeroranje.nl.

Jonger Oranje is een initiatief dat in 2007 werd gestart door voetbalfanaat Ed Kuijper. Hij zag op tv hoe miljoenen mensen ademloos keken naar Jong Oranje op het EK Onder-21 en dacht: ‘Waarom bestaat er nog geen plek waar jonge voetballers zelf kunnen laten zien wat ze in huis hebben, met echte scouts erbij?’

Kaj Sierhuis
Uit die vraag ontstond een jaar later Jonger Oranje. Het moest in het idee van Kuijper niet zomaar een talentendag worden, maar een voetbalplatform vol actie, beleving, scouting, prijzen en kansen: “In 2008 trapten we af bij Fortuna Wormerveer, samen met profclub AZ, Donald Duck en niemand minder dan Rafael van der Vaart als ambassadeur.”

Onder de 500 jonge voetballers bevond zich toen ook Kaj Sierhuis, die nu Eredivisie-spits en ambassadeur is van Jonger Oranje.

Foto: Josanne van der Heijden

Blauwalg aangetroffen in visvijvers Heiakkerpark en Burgemeester Roefslaan

In het water van de visvijvers in de Burgemeester Roefslaan en het Heiakkerpark in Deurne zijn blauwalg en botulisme geconstateerd. Waterschap Aa en Maas waarschuwt met borden op de plekken, omdat bij aanraking met of inname van blauwalg de kans bestaat op huidirritatie, duizeligheid, ademhalingsproblemen en ernstige maag- en darmklachten.

“Met de warmte steekt op veel plekken blauwalg de kop op. Blauwalgen scheiden giftige stoffen af die kunnen zorgen voor gezondheidsklachten bij mensen en dieren. Ook kan de aanwezigheid van blauwalg consequenties hebben voor beregenen uit oppervlaktewater en veedrenking”, aldus het waterschap. “Bij grote hoeveelheden ontstaat er dan meestal een blauwgroene drijflaag op het water.”

Als je blauwalgen hebt aangeraakt, is het advies om je zo snel mogelijk af te spoelen met water. Bij klachten wordt aangeraden om contact op te nemen met je dokter of dierenarts. Het waterschap adviseert hondeneigenaren om hun huisdieren niet te laten zwemmen in natuurwater met blauwalg: “Van deze giftige bacteriën kan je hond ziek worden.” Ook wordt gevraagd om rekening te houden met aanwezige blauwalg bij het beregenen van gewassen en als je vee uit sloten of beken wil laten drinken.

De bacterie botulisme is met name gevaarlijk voor vissen en watervogels. Het waterschap adviseert om eventuele dode dieren niet aan te raken en om melding te maken bij Aa en Maas. Zij ruimen de dieren zo snel mogelijk op. Een melding doorgeven kan via aaenmaas.nl

Foto: Dave van Hattem

Brabantse Stimuleringsregeling Landschap viert 5-jarig jubileum; ‘Maakt natuur toegankelijk’

Met behulp van de Stimuleringsregeling Landschap (StiLa) zijn in het 5-jarig bestaan ruim 1.200 projecten in Brabant uitgevoerd. Zo kon bijvoorbeeld in Liessel een natuurvriendelijke oever worden aangelegd, die zorgt voor meer biodiversiteit in de natuur. Ook werden bijvoorbeeld initiatieven gesteund die het behoud van de unieke wijstgronden in onze regio stimuleren.

Met deze Brabantse regeling worden agrariërs en particuliere grondeigenaren in het buitengebied door Groenloket Brabant ondersteund met een landschapsplan en financiële middelen. Hiermee kunnen ze landschapselementen op hun grond aanleggen of beheren.

Drempel verlagen
“Voor de toekomst willen we de drempel nog meer verlagen, zodat deze regeling impact blijft maken. Het maakt natuur en landschap toegankelijk tot aan de deur”, zegt gedeputeerde Hagar Roijackers van de provincie Noord-Brabant. Die toegankelijkheid zit volgens hem ook in wandelpaden door het boerenland: “Deze lopen door het mooie landschap van Brabant en geven de recreant de mogelijkheid om te genieten van alles wat het landschap te bieden heeft.”

De Stimuleringsregeling Landschap (StiLa) is een unieke regeling die alleen in Noord-Brabant bestaat. Gemeenten en waterschappen leggen ieder budget in, waarna de provincie dat bedrag verdubbelt.

14 miljoen euro
Brabanders met een stuk grond in het buitengebied kunnen aanspraak maken op de subsidiepot. In heel de provincie was er voor de periode van 2020 tot 2025 ruim 14 miljoen euro gereserveerd, waarvan er nog 4,4 miljoen over is. Voor meer informatie en advies kan je terecht bij Groenloket Brabant, ondergebracht bij Brabants Landschap.

Foto: Brabants Landschap

Gemeente Deurne plaatst bladkorven eerder vanwege vroege bladval

Gemeente Deurne is deze week al begonnen met het plaatsen van ruim 300 bladkorven in de bebouwde kom. Normaal gesproken gebeurt dit pas eind september. “De reden is dat er dit jaar uitzonderlijk vroeg veel blad van de bomen valt. We ontvingen al veel meldingen van inwoners en willen zo samen de overlast beperken”, aldus de gemeente.

Tot oktober worden de bladkorven eens in de twee weken geleegd. Vanaf oktober gebeurt dit wekelijks en in piekperioden soms twee keer per week. Als een korf vol is, mogen de bladeren ernaast worden geplaatst.

De korven mogen alleen worden gebruik voor het inzamelen van blad. De gemeente benadrukt dat er geen ander (tuin)afval in de korf mag worden gegooid. Gebeurt dit toch, dan wordt de bladkorf niet leeggezogen. “Het kan ook zijn dat we de bladkorf dan verwijderen”, aldus de gemeente. Het is ook niet de bedoeling dat je blad aanlevert met een aanhanger of groot voertuig.

In de week van 15 december worden de bladkorven voor het laatst geleegd en weer weggehaald. “Indien nodig ruimen we in januari ook nog blad”, meldt de gemeente.

Foto: gemeente Deurne

DMG Radio komt in actie voor door brand getroffen bewoners Maassingel: ‘Wel het minste dat we kunnen doen’

Luisteraars van DMG Radio kunnen aanstaande zaterdag hun favoriete liedjes aanvragen en daarmee tegelijkertijd de bewoners van de vier woningen aan de Maassingel helpen om hun levens weer op te bouwen. In ruil voor een donatie bij de crowdfundingsactie van Wijkraad Koolhof draaien de dj’s van DMG zaterdag van 09.00 tot 19.00 uur de nummers die worden doorgegeven.

“Het mag ook een liedje zijn waarmee je de bewoners een hart onder riem wilt steken”, vertelt DMG-presentator Ivan van Oosterhout. “We vinden het als lokale omroep belangrijk om ook een steentje bij te dragen in dit soort situaties. Deze mensen zijn door de brand van maandag in één klap alles kwijtgeraakt.”

Gratis publiciteit
Naast de actie op zaterdag geeft DMG ook gratis publiciteit aan het initiatief van Wijkraad Koolhof. “Op onze website hebben we een reclamebanner geplaatst die doorlinkt naar de crowdfunding en ook worden er vanaf vrijdag reclamespots op DMG Radio gedraaid. Dat is wel het minste dat we kunnen doen bij zo’n trieste gebeurtenis”, zegt algemeen coördinator Ivo Boudewijns van DMG.

Met alle extra aandacht hopen de medewerkers van de lokale omroep dat er nog meer mensen geld overmaken. “Er is inmiddels al meer dan 4.900 euro ingezameld in een paar dagen tijd, wat goed duidelijk maakt hoe begaan mensen in Deurne zijn met de gezinnen. We hopen dat we met de actiedag op de radio een boost kunnen geven aan de crowdfunding”, aldus Boudewijns.

Hulpacties
Om het aanvragen van liedjes in ruil voor een donatie onder de aandacht te brengen, is ook voorzitter Jan Krijnders van Wijkraad Koolhof in de radiostudio van DMG uitgenodigd. “Hij komt zaterdag even na half tien vertellen over wat er in de wijk en daarbuiten allemaal voor hulpacties zijn opgezet”, vertelt DMG-presentator Van Oosterhout. “Daarnaast geeft hij tips voor mensen die spullen willen doneren.”

Hoewel de aangevraagde nummers pas komende zaterdag tussen 09.00 en 19.00 uur gedraaid worden, kunnen luisteraars nu al donaties doen en liedjes doorgeven. “Onze dj’s kijken mee op de pagina van de crowdfundingsactie van Wijkraad Koolhof. Zodra zij daar een donatie voorbij zien komen met de vermelding van een track die op DMG Radio gedraaid moet worden, komen ze zaterdag in actie en gaan ze dat regelen”, zegt Boudewijns.

DMG Radio is te beluisteren in de regio Deurne op 106.2 FM en in heel Zuidoost-Brabant via Ziggo digitale radio op kanaal 918 of op kanaal 79. Online kun je naar DMG luisteren via dmgdeurne.nl en de DMG-app die gratis is te downloaden in Google Play en de App Store.

Foto: Dave Hendriks/DMG

Politie neemt bij hondenbezitter in Deurne twee stroomhalsbanden in beslag: ‘Is al jaren verboden’

De dierenpolitie heeft afgelopen zaterdag twee stroomstoothalsbanden in beslag genomen bij een hondenbezitter in gemeente Deurne. Deze werden gebruikt om te voorkomen dat de dieren het erf zouden verlaten.

De honden werden op die manier met een soort van ‘onzichtbare omheining’ op het terrein gehouden. Als ze probeerden het erf te verlaten, kregen ze automatisch een stroomstoot.

‘Al jaren verboden’
“De stroomband is, net als de prikband, al jaren verboden”, meldt de politie. Het gebruik van dit soort halsbanden is in ons land sinds 1 januari 2022 illegaal. Het verbod geldt zelfs voor het dragen van een stroomhalsband die niet werkt.

“De stroomstoten kunnen bij honden leiden tot stress, angst en agressie. En ze zorgen misschien voor pijn en letsel bij een hond. Dit is slecht voor het welzijn van het dier”, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Positieve wijze
Die organisatie benadrukt dat er ook andere manieren zijn om je hond op een positieve wijze gewenst gedrag aan te leren. Het Landelijk Informatie Centrum Gezelschapsdieren (LICG) geeft daarvoor op haar website diverse tips voor hondeneigenaren.

De politie, de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit en de Landelijke Inspectiedienst Dierenwelzijn controleren op het verbod en kunnen handhaven bij een overtreding. Als je het vermoeden hebt van het gebruik van prik- of stroomhalsbanden, kun je contact opnemen met de dierenpolitie door te bellen met 144.

Foto: Pexels/dierenpolitie Oost-Brabant

Deurnese Golfkampioenschappen dit jaar voor het eerst met 9 holes-wedstrijd

Bij de Deurnese Golfkampioenschappen treffen spelers met verschillende speelniveaus elkaar jaarlijks op golfbaan Het Woold in Asten-Heusden. Naast de traditionele 18 holes-shotgunwedstrijd staat er dit keer ook een 9 holes-wedstrijd op het programma. De inschrijving voor de kampioenschappen op vrijdag 5 september is inmiddels gestart.

“Omdat we deze dag graag toegankelijk maken en houden voor iedereen uit Deurne die graag op de golfbaan doorbrengt, bieden we dit jaar ook weer een programma voor de ervaren speler en startende of herintredende golfers aan”, zegt de organisatie van Deurne Golft.

Kortere baan
Nieuw is dit jaar de 9 holes-wedstrijd. “In 2024 kregen we de vraag of deelnemers ook niet maar 9 holes kunnen lopen. We hebben dit besproken met de golfbaan en deze mogelijkheid is er. Het programma wordt dusdanig aangepast dat je wat later begint met golfen en inschuift in de bestaande 18 holes-wedstrijd op de grote baan”, aldus de organisatie. “Op deze manier eindigen we net zoals andere jaren allemaal op het zelfde moment.” De 9 holes-wedstrijd telt niet mee voor het golfkampioenschap van Deurne.

Naast de wedstrijden is er ook een golfclinic en opfriscursus voor herintreders en beginners met een golfvaardigheidsbewijs (GVB). Deelnemers krijgen tijdens het evenement onder meer een lunch, diverse hapjes en drankjes op de baan en een diner als afsluiting.

Jongeren
De golfsport heeft nog wel eens het imago dat het spel alleen door mensen op leeftijd wordt gespeeld. Daar wil Stichting Deurnese Golfkampioenschappen verandering in brengen: “Omdat we ook graag jongeren van onder de 30 jaar oud op deze golfdag willen ontvangen, is er voor hen een speciaal tarief geregeld voor deze compleet verzorgde dag, golfen, eten en drinken.”

Omdat er geen golfbaan is op Deurnes grondgebied worden de Deurnese Golfkampioenschappen al jaren gehouden op golfbaan Het Woold in Asten-Heusden. Iedereen die in de gemeente Deurne is geboren, woont, werkt of naar school gaat (of ging), kan deelnemen aan de wedstrijden. Meer informatie en de mogelijkheid tot aanmelden vind je op deurnegolft.nl.

Bekijk hieronder de videoreportage van de Deurnese Golfkampioenschappen van 2024.

Foto: Pexels

Vrachtwagen verliest betonplaten op rotonde Vlierdensedreef in Deurne

Een vrachtwagen is woensdagmiddag rond 15.50 uur twee grote betonplaten verloren op de rotonde op de Vlierdensedreef in Deurne. Het materiaal versperde enige tijd de weg voor verkeer dat vanuit Deurne over het Knoflookpad richting Liessel wilde rijden.

Mogelijk heeft de lading niet goed vastgezeten en is die gaan schuiven, waarna deze van  de aanhanger is gevallen. De platen zijn uiteindelijk weer op een vrachtwagen gezet en weggevoerd. De politie was aanwezig om het verkeer langs het betonmateriaal te leiden.

Foto’s: Maurice Munsters/Martien van Dam